اعطای نشان افتخار ملی فرانسه به سه آمریکایی

اعطای نشان افتخار ملی فرانسه به سه آمریکایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سه آمریکایی از پنج قهرمان قطار مسافربری بین المللی فرانسه روز دوشنبه طی مراسمی از فرانسوا اولاند، رییس جمهوری این کشور نشان افتخار لژیون دونور دریافت

آگهی

سه آمریکایی از پنج قهرمان قطار مسافربری بین المللی فرانسه روز دوشنبه طی مراسمی از فرانسوا اولاند، رییس جمهوری این کشور نشان افتخار لژیون دونور دریافت کردند. از دو نفر دیگر، یکی بستری است و دیگری که نخواسته نامش فاش شود بعداً جایزه خود را می گیرند.

نشان لژیون دونور، معتبرترین مدال افتخار ملی فرانسه است که هر ساله به نظامیان و غیر نظامیانی که به جامعه این کشور خدمت کرده اند، اعطا می شود. هر سال تعدادی خارجی نیز در میان دریافت کنندگان این نشان قرار دارند. شماری از ایرانیان نیز در سالهای اخیر مدال شوالیه لژیون دونور را دریافت کرده اند.

فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه گفت: « قهرمانی شما باید منبع الهام باشد و برای بسیاری الگو قرار گیرد. در مقابل بدی، یعنی تروریسم، یک نیکی وجود دارد، یعنی انسانیت. این نیکی در شما تبلور یافته است.»

فرد مهاجم، ایوب خزانی، روز جمعه پیش از استفاده از سلاح توسط چند مسافر خلع سلاح شد. به گفته وکیل وی، او ادعا می کند برای رفع گرسنگی می خواسته در قطار سرقت مسلحانه انجام دهد ولی یافتن تعداد زیادی سلاح و تجهیزات در کوله پشتی مهاجم، این ادعا را رد می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز دادگاه افراط‌گرایی که از سوی سه آمریکایی در قطار مسافربری مهار شد

واکنش برخی مسافران به وضعیت امنیتی در قطارهای بین المللی در اروپا

ارمنی‌تبار، پارتیزان و شاعری کمونیست؛اولین خارجی که در کنار مشاهیر بزرگ فرانسه آرام می‌گیرد که بود؟