واکنش برخی مسافران به وضعیت امنیتی در قطارهای بین المللی در اروپا

واکنش برخی مسافران به وضعیت امنیتی در قطارهای بین المللی در اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از مهار شدن اقدام یک فرد مظنون به حمله تروریستی در قطار آمستردام به پاریس، مسئله تامین امنیت مسافران در ایستگاههای راه آهن اروپا، بیش از پیش

آگهی

پس از مهار شدن اقدام یک فرد مظنون به حمله تروریستی در قطار آمستردام به پاریس، مسئله تامین امنیت مسافران در ایستگاههای راه آهن اروپا، بیش از پیش برجسته شده و عدم امکان کنترل مسافران قطار همانند مسافران هواپیما یکی از موضوعات نگرانی مقامات و همچنین بعضی از مسافران شده است.

یک مسافر فرانسوی در بروکسل می گوید: “نمی دانم که آیا در قطارهای بین المللی می بایست سیستم تشخیص اشیاء فلزی وجود داشته باشد یا نه ولی امیدوارم که سفر من و دیگر مسافران به خوبی انجام شود. در اختیار ما نیست که بتوانیم کاری کنیم ولی حتما باید کاری صورت گیرد.” یک زن بریتانیایی هم می گوید: “وقتی خبر را شنیدم از این که در این قطار نبودم خوشحال شدم ولی کمی هم عصبی شدم چون این مسیر رفت و آمد ما به بریتانیا است. اما آن قدر نیروهای امنیتی دیدیم که دیگر ترس زیادی نداشتیم برای همین به سفرهایمان ادامه می دهیم.”

به دنبال این حادثه، نخست وزیر فرانسه از ایجاد یک خط تلفنی برای گزارش هر گونه وضعیت غیر طبیعی از طرف مردم خبر داده ولی شرکت ملی راه آهن فرانسه تامین امنیت سفرهای ریلی همانند سفرهای هوایی را غیر ممکن دانسته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هجوم مزرعه‌داران خشمگین فرانسوی به سالن نمایشگاه کشاورزی پاریس پیش از بازدید امانوئل ماکرون

ارمنی‌تبار، پارتیزان و شاعری کمونیست؛اولین خارجی که در کنار مشاهیر بزرگ فرانسه آرام می‌گیرد که بود؟

ماکرون: به رسمیت شناختن کشور فلسطین دیگر برای ما یک تابو نیست