ادامه تنش در مرزهای کره شمالی و کره جنوبی

ادامه تنش در مرزهای کره شمالی و کره جنوبی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تلویزیون کره شمالی روز جمعه دستور کیم جونگ اون، رهبر این کشور مبنی بر حالت آماده باش ارتش در مرزهای این کشور با کره جنوبی را پخش کرد. در همین حال،

آگهی

تلویزیون کره شمالی روز جمعه دستور کیم جونگ اون، رهبر این کشور مبنی بر حالت آماده باش ارتش در مرزهای این کشور با کره جنوبی را پخش کرد.

در همین حال، یکی از مقامهای بلند پایه ارتش کره شمالی گفت: «شواهد بچه گانه کره جنوبی پر از دروغ و داستان پردازی است. هدف آنها براندازی عقیده و نظامی است که ملت ما خودش آنرا انتخاب کرده و سربازان ما از آن با خونشان پاسداری می کنند. آنها می خواهند قدرت و کشور ما را بگیرند.»

در همین حال رئیس جمهوری کره جنوبی در جمع فرماندهان ارتش این کشور گفت: «ارتش باید عکس العمل سریع نسبت به دیگر اقدامات تهدید آمیز کره شمالی نشان دهد. در صورت بروز چنین موضوعی از شما می خواهم نخست وارد عمل شوید و سپس نسبت به گزارش آن اقدام کنید.»

تنش اخیر میان دو کره از زمانی اوج گرفت که کره جنوبی بلندگوهای تبلیغاتی در مرز میان دو کشور را دوباره به کار انداخت. گفته می شود گلوله باران مناطق مرزی کره جنوبی توسط نظامیان کره شمالی برای هدف قرار دادن این بلندگوهای تبلیغاتی صورت گرفته است. با اینحال، کره جنوبی مجروح شدن دو نظامی خود بر اثر انفجار مین های کار گذاشته شده از سوی کره شمالی را دلیل فعال کردن مجدد بلندگوها عنوان کرده است.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل روز جمعه از هر دو کشور خواسته از هرگونه اقدامی که تنش میان دو کشور را بیشتر کند خودداری کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری «مانور حمله هسته‌ای» در کره شمالی در اعتراض به رزمایش مشترک آمریکا و متحدانش

تهدید کره جنوبی: استفاده پیونگ یانگ از سلاح هسته‌ای پایان رژیم کیم جونگ اون را رقم خواهد زد

رئيس جمهوری کره جنوبی از بازگشت ژاپن به «فهرست سفید» تجارت با سئول خبر داد