انفجار یک اتومبیل حاوی بمب در قاهره

انفجار یک اتومبیل حاوی بمب در قاهره
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صبح روز پنجشنبه یک خودروی حاوی بمب در مقابل یک ساختمان امنیتی در شهر قاهره منفجر شد که در نتیجۀ آن شش پلیس مجروح شده اند. به گفتۀ مقامات دولتی، در

آگهی

صبح روز پنجشنبه یک خودروی حاوی بمب در مقابل یک ساختمان امنیتی در شهر قاهره منفجر شد که در نتیجۀ آن شش پلیس مجروح شده اند. به گفتۀ مقامات دولتی، در نتیجۀ این انفجار، خساراتی به ساختمان این پایگاه امنیتی نیز وارد شده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است.

بنا بر مندرجات اطلاعیه ای که پلیس قاهره به همین منظور منتشر کرده، فردی بعد از پارک کردن این اتومبیل در مقابل این پایگاه پلیس، بلافاصله سوار بر یک موتور سیکلت شده و به محض دور شدن از محل، این اتومبیل منفجر شده است.

طی ماههای اخیر، چندین عملیات انتحاری و انفجاری در مصر صورت گرفته است. چند روز پیش نیز بمبی در مقابل کنسولگری ایتالیا در قاهره منفجر شد که داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت. در ماه ژوئن نیز، هشام برکت، دادستان کل مصر در یک انفجار جان خود را از دست داد.

از زمان سقوط دولت محمد مرسی در سال ۲۰۱۳ تاکنون، دست کم صد پلیس و سرباز مصری در نتیجۀ این انفجارها جان خود را از دست داده اند.

شاخۀ داعش در مصر که با نام ایالت سینا خود را معرفی می کند حملات تروریستی متعددی را تاکنون در این کشور صورت داده است. به تازگی شاخۀ دوم داعش در مصر به نام ایالت صعید آغاز به کار خود را رسما اعلام کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عبدالفتاح سیسی برای سومین‌بار سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد

بازگشت پاتریک جورج زکی به ایتالیا؛ مبارز سیاسی مصری سرانجام عفو شد

باستان‌شناس در الاقصر مصر یک مقبره جدید فراعنه کشف کردند