Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

چهره نگاری مظنون بمبگذاری تایلند

چهره نگاری مظنون بمبگذاری تایلند
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس تایلند چهره نگاری مظنون اصلی بمبگذاری دوشنبه شب در بانکوک را منتشر کرد. تصاویر دوربین های مداربسته نشان می دهند که این فرد دقایقی پیش از انفجار

آگهی

پلیس تایلند چهره نگاری مظنون اصلی بمبگذاری دوشنبه شب در بانکوک را منتشر کرد. تصاویر دوربین های مداربسته نشان می دهند که این فرد دقایقی پیش از انفجار در معبد هندوی اراوان، یک کوله پشتی را روی نیمکت می گذارد و از آن مکان دور می شود.

هنوز معلوم نیست چه کسانی در این عملیات بمبگذاری دست داشته اند و چند نفر بوده اند. سخنگوی پلیس تایلند می گوید که کارشناسان از طریق تصاویر ضبط شده در دوربین های مدار بسته، دو مظنون دیگر را هم شناسایی کرده اند.

رئیس پلیس تایلند به خبرنگاران گفت: «در مورد عاملان این حمله احتمالات زیادی وجود دارد. تنها یک فرد عامل این کار نبوده، بلکه افراد زیادی در آن نقش داشته و عملیات را پشتیبانی کرده اند.»

معبد هندوها موسوم به اراوان که این حمله در آنجا به وقوع پیوست، صبح روز چهارشنبه بازگشایی شد و مردم نسبت به قربانیان در این مکان ادای احترام کردند.

یک تاجر تایلندی گفت: «امروز اولین روز بازگشایی معبد است و من به اینجا آمده ام تا مراسم “کردار نیک” بودایی را انجام دهم. از آن چه اتفاق افتاد خیلی ناراحتم و هیچ وقت فکر نمی کردم که در مرکز بانکوک بمبگذاری شود. برای اتفاق پریشب خیلی ناراحتم.»

انفجار بانکوک به کشته شدن ۲۲ تن و زخمی شدن ۱۱۲ تن دیگر انجامید. کار شناسایی اجساد قربانیان توسط خانواده های آنها انجام شده است.

دولت برای هر فردی که اطلاعات مفیدی در مورد عاملان بمبگذاری ارائه دهد، پاداشی به ارزش ۲۵ هزار یورو در نظر گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معبد بانکوک درهای خود را به روی مردم باز کرد

انفجار در بانکوک و اتهام نخست وزیر تایلند به مخالفان

وضعیت بانکوک بعد از انفجار بمبها؛ گفت و گو با یک خبرنگار و شاهد عینی