Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درگیری میان پلیس و معترضان منجر به حالت فوق العاده در فرگوسن شد

درگیری میان پلیس و معترضان منجر به حالت فوق العاده در فرگوسن شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس آمریکا روز دوشنبه دست کم ۴۰ نفر از تجمع کنندگان در مقابل دادگاه عالی شهر سنت لوییز را دستگیر کرد. این تجمع در حالی برگزار می شد که پلیس شهر

آگهی

پلیس آمریکا روز دوشنبه دست کم ۴۰ نفر از تجمع کنندگان در مقابل دادگاه عالی شهر سنت لوییز را دستگیر کرد. این تجمع در حالی برگزار می شد که پلیس شهر فرگوسن حالت فوق العاده در این منطقه اعلام کرده بود. شرکت کنندگان در این تجمع سپس در اعتراض به آنچه که از آن با عنوان نژاد پرستی و خشونت پلیس علیه سیاهپوستان نام می برند، اقدام به راهپیمایی در خیابان های این شهر کردند.

کرنل وست، فیلسوف و مدافع حقوق بشر نیز در میان دستگیر شدگان در مقابل دادگاه عالی سنت لوییز دیده می شود.

راهپیمایی روز دوشنبه علیرغم دستگیری تعدادی از تظاهرات کنندگان، عاری از خشونت گزارش شده است. این درحالیست که شامگاه یکشنبه، راهپیمایی سکوت برای مایکل براون در شهر فرگوسن به درگیری میان پلیس و تعدادی از تظاهرات کنندگان انجامید که در جریان آن، یک نوجوان ۱۷ ساله به نام تیرون هریس به ضرب گلوله مجروح شد.

در تصاویر غیرحرفه ای که توسط شاهدان حاضر در صحنۀ این حادثه ضبط شده، این نوجوان در حالی نشان داده می شود که به روی زمین افتاده و پلیس نیز به درخواست های حاضران برای انتقال فرد مضروب به بیمارستان بی توجهی می کند.

به گفتۀ پلیس نوجوان مذکور مسلح بوده و به سوی ماموران پلیس حاضر در صحنۀ تظاهرات شلیک کرده است. پدر این نوجوان در یک گفتگوی تلفنی با خبرگزاری رویترز این ادعای پلیس را تکذیب کرده و تاکید کرده است تیرون هریس اسلحه نداشته است و «در حالی که برای نجات زندگی خود فرار می کرده، هدف قرار گرفته است.» این نوجوان در حال حاضر در بیمارستان به سر می برد و حال وی نیز وخیم گزارش شده است.

پلیس می گوید تظاهرات کنندگان شامگاه یکشنبه دست به غارت تعدادی از مغازه های این شهر زده بودند و به اخطارهای پلیس برای ترک خیابان ها نیز بی توجهی نشان می دادند.

همزمان پلیس در نیویورک نیز تعدادی از شرکت کنندگان در تظاهرات برای اولین سالگرد مرگ مایکل براون را دستگیر کرد. شرکت کنندگان در این تظاهرات نیز همانند معترضان در شهر فرگوسن، حکم تبرئۀ دارن ویلسون، افسر پلیسی که با شش گلوله، این جوان هجده سالۀ سیاهپوست آمریکایی را در روز نهم اوت سال گذشته به قتل رساند، غیرعادلانه می دانند و خواهان پایان دادن به خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرگوسن آمریکا؛ تکرار تنش و تیراندازی به نوجوانی دیگر

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود