Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دوشنبه خونین در ترکیه؛ وقوع سه حمله تروریستی در استانبول و سیلوپی

دوشنبه خونین در ترکیه؛ وقوع سه حمله تروریستی در استانبول و سیلوپی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترکیه روز دوشنبه شاهد وقوع چندین حمله تروریستی بود. در نخستین مورد، دو مهاجم زن به کنسولگری آمریکا در استانبول تیراندازی کردند. زنی که گفته می شود

آگهی

ترکیه روز دوشنبه شاهد وقوع چندین حمله تروریستی بود. در نخستین مورد، دو مهاجم زن به کنسولگری آمریکا در استانبول تیراندازی کردند. زنی که گفته می شود یکی از مظنونان این حمله است بعد از زخمی شدن توسط پلیس، دستگیر شده است. به گفته مقامات، کسی در این حمله کشته نشده است.

یک گروه چپ افراطی با نام «ارتش انقلابی آزادیبخش خلق» که یک نیروی امنیتی ترکیه را در جریان حمله انتحاری به سفارت آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۳ کشته بودند، با انتشار بیانیه ای در وب سایت خود از دست داشتن در حمله روز دوشنبه در استانبول خبر داده اند. آنها در بیانه خود نوشته اند که جنگ تا بیرون راندن امپریالیسم و متحدانشان از کشور ادامه خواهد داشت.

یک شاهد عینی در نزدیکی کنسولگری آمریکا در استانبول می گوید: «پلیس فریاد می زد، کوله ات را زمین بگذار و زن گفت: من تسلیم نمی شوم. من آمده ام انتقام حمله در منطقه سوروچ را بگیرم.»

در دومین حمله روز دوشنبه در استانبول، انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی مقر پلیس باعث کشته شدن یک افسر پلیس شد. دو مهاجم نیز که با پلیس درگیر شدند، در جریان این واقعه کشته شدند. انفجار این بمب همچنین به زخمی شدن ده نفر از جمله سه افسر پلیس منجر شد.

سومین حمله روز دوشنبه در شهر سیلوپی در جنوب ترکیه و در مرز سوریه و عراق رخ داد که طی آن انفجار بمبی کنار جاده ای به کشته شدن چهار افسر پلیس منجر شد.

روز دوشنبه را می توان یکی از خونین ترین روزها در سالهای اخیر ترکیه قلمداد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناآرامی ها در ترکیه ادامه دارد

پلیس ترکیه نزدیک به ۲۰۰ مظنون به عضویت در گروه داعش را دستگیر کرد

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد