Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناآرامی ها در ترکیه ادامه دارد

ناآرامی ها در ترکیه ادامه دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ادامۀ ناآرامی ها در ترکیه، شهر جیزره در جنوب این کشور روز یکشنبه صحنۀ درگیری میان پلیس و مخالفان دولت بود. به گزارش منابع خبری ترکیه، این درگیری

آگهی

در ادامۀ ناآرامی ها در ترکیه، شهر جیزره در جنوب این کشور روز یکشنبه صحنۀ درگیری میان پلیس و مخالفان دولت بود.

به گزارش منابع خبری ترکیه، این درگیری زمانی آغاز شد که معترضان با استفاده از بولدوزر قصد کندن حفره هایی در معابر این شهر برای جلوگیری از ورود نیروهای پلیس داشتند.

پلیس برای مقابله با این افراد از گاز اشک آور استفاده کرده است. منابع پلیس این شهر می گویند تظاهرات کنندگان در واکنش به سمت پلیس بمب های آتش زا پرتاب کرده اند که در نتیجۀ آن یک بولدوزر آتش گرفته است.

مقامات ترکیه تظاهرات کنندگان را تروریست و از طرفداران حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به پ.ک.ک معرفی می کنند. ارتش این کشور همزمان با این ناآرامی ها، طی چند نوبت مواضع این گروه در جنوب ترکیه و همچنین ارتفاعات عراق را بمباران کرده است. جنگجویان این گروه نیز در پاسخ به این اقدام دولت ترکیه دست به حملاتی زده اند که در نتیجۀ آن و به گفتۀ مقامات ترکیه از آغاز ماه ژوییه تاکنون دست کم ۳۸ نفر کشته شده اند که ۱۲ نفر از آنها غیرنظامی بوده اند.

به گزارش خبرگزاری دوغان و همزمان با این درگیری ها در شهر جیزره، یک ادارۀ پلیس در شهر استانبول نیز هدف یک بمب قرار گرفته که در نتیجۀ آن ۱۰ نفر از جمله سه افسر پلیس مجروح شده اند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است.

همزمان و به فاصلۀ سه هفته از انفجار بمب در شهر سروچ در جنوب ترکیه به جنگنده های آمریکا اجازۀ استفاده از نیروگاههای این کشور واقع در شهر دیاربکر در نزدیکی مرزهای شمالی سوریه را برای بمباران مواضع داعش داده است. ترکیه که عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو نیز هست تاکنون از مداخله در ائتلاف سرکوب داعش خودداری کرده بود.

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش مسئولیت انفجار انتحاری در مرکز فرهنگی سروچ در جنوب ترکیه را که منجر به کشته شدن ۳۲ نفر از اهالی این شهر شد، بعهده گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجمع هوادارن صلح در استانبول؛ آنها خواستار پایان دادن به خشونت ها شدند

اعلام حمایت ناتو از ترکیه

چالش های آنکارا در مواجهه با کردها در داخل و خارج ترکیه