احتمال افزایش جانباختگان حادثه غرق شدن کشتی

احتمال افزایش جانباختگان حادثه غرق شدن کشتی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به رغم تلاش نیروهای امداد امیدها برای نجات جان سرنشینان کشتی غرق شده در دریای مدیترانه هر لحظه کمتر می شود. به گفته مقامات ایتالیا به احتمال زیاد

آگهی

به رغم تلاش نیروهای امداد امیدها برای نجات جان سرنشینان کشتی غرق شده در دریای مدیترانه هر لحظه کمتر می شود.

به گفته مقامات ایتالیا به احتمال زیاد شمار جان باختگان از دویست نفر نیز خواهد گذشت. تا کنون کشتی های کشورهای مختلف اروپایی سیصد و هفتاد نفر را نجات داده و بیست و پنج جسد از جمله پیکر بی جان چندین کودک را از آب بیرون کشیده اند. هفت کشتی و چندین هلی کوپتر در عملیات امداد شرکت دارند. چندین سازمان غیردولتی نیز با برپایی چادر و توزیع مواد غذایی و آب آشامیدنی به مهاجران نجات داده شده یاری می رسانند.

کشتی حامل مهاجران روز چهارشنبه غرق شد و به گفته سازمان پزشکان بدون مرز نیروهای امداد روز پنجشنبه نتوانستند کسی را زنده از آب نجات دهند. بر اساس برآوردهای اولیه کشتی هفتصد سرنشین داشت که اغلب آنها سوری، اریتره ای و بنگلادشی بودند اما شاهدان عینی تعداد را کمتر از این شمار و تا ششصد نفر ذکر کرده اند.

از ابتدای سال جاری میلادی بیش از دو هزار مهاجر در سودای رسیدن به اروپا در دریای مدیترانه غرق شده و جان خود را از دست داده اند. ایتالیا همواره اروپا را به دلیل سیاست های مهاجرتی مورد انتقاد قرار داده است. شهردار پالرمو از مرگ پناهجویان با عنوان “نسل کشی” یاد کرد که عامل آن “خودخواهی اروپا” است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا توفند مدیترانه‌ای «دانیل» و سیل در لیبی تا این حد مرگبار بود؟

چندین هزار کشته و مفقودالاثر در نتیجه جاری شدن سیل در لیبی؛ دریا اجساد را به ساحل پس می زند

تصاویری از خسارت‌های ناشی از سیل مرگبار لیبی؛ «دستکم ۳۰ هزار نفر آواره شدند»