Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

قربانی حملۀ یهودی افراطی به رژه همجنسگراها جان باخت

قربانی حملۀ یهودی افراطی به رژه همجنسگراها جان باخت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مرگ شیرا بانکی، دختر نوجوانی که در جریان رژۀ سالانۀ همجنس گراها در اورشلیم توسط یک یهودی افراطی مورد حمله قرار گرفته بود، خشم ساکنان این شهر را

آگهی

مرگ شیرا بانکی، دختر نوجوانی که در جریان رژۀ سالانۀ همجنس گراها در اورشلیم (بیت المقدس) توسط یک یهودی افراطی مورد حمله قرار گرفته بود، خشم ساکنان این شهر را برانگیخته است. در جریان حملۀ این یهودی افراطی علاوه بر این دختر ۱۶ ساله، پنج نفر دیگر نیز در اثر ضربات چاقو مجروح شدند. این دختر نوجوان روز یکشنبه در اثر جراحات ناشی از این حمله جان باخت اما حال دیگر مصدومان مناسب گزارش شده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل در واکنش به مرگ این نوجوان یهودی در سخنانی گفت: «شیرا دختر شجاعی بود، او در دفاع از حق زندگی انسان ها با هر تفکری و در امنیت دفاع می کرد و برای همین توسط یک انسان بد به قتل رسید. این قاتل نفرت انگیز در تلاش برای تضعیف این ارزش بنیادی به شیرا و پنج نفر دیگر حمله کرده است. در جامعۀ ما این ارزش بنیادی و حقوق فردی مقدس است.» بنیامین نتانیاهو همچنین از مقابله با تروریسم خبر داده و تاکید کرده است با افراط گرایان یهودی مدارا نخواهد کرد.

موشه یعلون، وزیر دفاع اسراییل نیز در همین رابطه دستور بازداشت نامحدود یهودیانی را که اقدامات تروریستی یا افراطی مرتکب می شوند، صادر کرده است. بازداشت نامحدود تاکنون در مورد فلسطینیانی که توسط پلیس اسراییل دستگیر می شدند به اجرا گذاشته می شد.

فرد حمله کننده به این رژه که شامگاه پنجشنبه در اورشلیم برگزار شد، توسط پلیس دستگیر شده و قرار است به زودی محاکمه شود. وی در سال ۲۰۰۵ نیز به جرم اقدام مشابه، به ده سال زندان محکوم شده و به تازگی نیز پس از سپری کردن دورۀ محکومیت خود از زندان آزاد شده بود.

حمله به رژۀ سالانۀ همجنس گراها و طیف موسوم به رنگین کمانی در اورشلیم همزمان با به آتش کشیدن منزل مسکونی یک خانوادۀ فلسطینی توسط تعدادی از شهرک نشینان افراطی یهودی در منطقۀ نابلس در شمال کرانۀ باختری به وقوع می پیوندد. در جریان این آتش سوزی که دولت اسراییل نیز از آن با عنوان اقدام تروریستی نام برده است، یک کودک ۱۸ ماهه به نام علی سعد دوابشه جان باخت و سه نفر دیگر از اعضای این خانواده به شدت مجروح شده و در بیمارستان بستری شده اند.

این اقدام تروریستی خشم ساکنان فلسطینی کرانۀ باختری و اراضی اشغالی را برانگیخته و در نتیجۀ درگیری میان سربازان اسراییل و معترضان نیز دست کم دو فلسطینی کشته شده اند.

دولت اسراییل در تماس با مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین قول داده قاتلان این نوزاد و حمله کنندگان به این خانوادۀ فلسطینی را دستگیر کند اما فلسطینی ها می گویند این اظهارات برای خاموش کردن خشم معترضان مطرح می شود و مقامات تشکیلات خودگردان فلسطینی می گویند دولت اسراییل مسئول این اقدام تروریستی است. حماس نیز از اقدام تلافی جویانه سخن رانده و قول داده است انتقام این کودک را بگیرد.

اتحادیۀ اروپا با اعزام فرستادۀ ویژه خود به اسراییل و اراضی اشغالی، از دولت اسراییل خواسته است در برابر شهرک نشینان افراطی که دست به چنین اقداماتی می زنند، هیچ مدارایی از خود نشان ندهد.

همزمان، روز یکشنبه، تعدادی از شهرک نشینان یهودی همراه با فلسطینی های منطقۀ «گوش اتزیون» در کرانۀ باختری تجمعی را برای این نوزاد کشته شده برگزار کردند. تعدادی از فعالان اسراییلی طرفدار صلح نیز از جمله سازمان «صلح اکنون» با محکوم کردن این اقدام تروریستی، آن را نتیجۀ نادیده گرفتن حملات صورت گرفته از سوی شهرک نشینان یهودی افراطی به ساکنان فلسطینی این مناطق توسط دولت اسراییل عنوان کرده اند.

به گفتۀ سازمان غیردولتی «یش دین» که در زمینۀ حقوق بشر فعالیت می کند، ۸۳ درصد از شکایت های فلسطینیان علیه خشونت های شهرک نشینان افراطی یهودی بایگانی می شود و تنها ۷ درصد از این شکایت ها مورد بررسی قرار می گیرد و از این تعداد نیز کمتر از یک سوم به محکومیت افراد حمله کننده منجر می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض به خشونت های اخیر یهودیان افراطی در اسرائیل

پلیس و آژانس امنیت داخلی اسرائیل از کشف یک گروه تروریستی مرتبط با حماس در شهر سخنین خبر دادند

از کارافتادگی یک سوم بیمارستان‌های نوار غزه؛ کمبود سوخت و قطع برق مرگ بیماران بحرانی را رقم می‌زند