اعتراض به خشونت های اخیر یهودیان افراطی در اسرائیل

اعتراض به خشونت های اخیر یهودیان افراطی در اسرائیل
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروهی از مردم اسرائیل در اعتراض به خشونت های اخیر از سوی یهودیان افراطی در این کشور تظاهرات کردند. در دو حادثه جداگانه در روزهای اخیر، گروهی از

آگهی

گروهی از مردم اسرائیل در اعتراض به خشونت های اخیر از سوی یهودیان افراطی در این کشور تظاهرات کردند. در دو حادثه جداگانه در روزهای اخیر، گروهی از یهودیان افراطی با خشونتی کم سابقه به راهپیمایی همجنس گرایان حمله کردند و گروه دیگری از آنان نیز یک نوزاد فلسطینی را زنده در آتش سوزاندند.

یکی از تظاهرکنندگان می گوید: «بدون پایان دادن به اشغالگری، ما هم چنان شاهد چنین خشونت هایی میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها خواهیم بود و آینده بهتری برای کودکان این منطقه نمی بینیم.»

این تظاهرات تا شامگاه شنبه ادامه داشت.

یکی از رهبران اپوزیسیون حاضر در این تجمع گفت: «به نخست وزیر می گویم، اگر من به جای شما بودم، به تشکیلات امنیت داخلی، پلیس و مقامات قضایی دستور می دادم تا به همان شکل که مواظب تروریسم اسلامی هستند، مراقب تروریسم یهودی هم باشند.»

از سوی دیگر، سرکوب شدید تظاهرکنندگان فلسطینی از سوی نظامیان اسرائیل که بعد از ظهر شنبه به اوج خود رسیده بود، تا هنگام شب نیز ادامه یافت. این درگیری ها بیشتر در حوالی شهر رام الله در کرانه باختری رود اردن روی داد.

دولت اسرائیل هم اکنون برای مقابله با موج خشونت های افراط گرایانه تحت فشار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به رای پارلمان اسرائیل در تایید اصلاحات قضایی دولت نتانیاهو؛ آمریکا: تاسف‌آور است

اعتراضات گسترده در اسرائیل؛ پارلمان بخش مهمی از طرح اصلاحات قضایی را تصویب کرد

تصاویری از اعتراضات شبانه در تل‌آویو؛ آمریکا: دولت اسرائیل به حق معترضان احترام بگذارد