Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افشاگری ساندی تایمز؛ بسیاری از قهرمانان دوومیدانی مشکوک به دوپینگ هستند

افشاگری ساندی تایمز؛ بسیاری از قهرمانان دوومیدانی مشکوک به دوپینگ هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روزنامه ساندی تایمز و شبکه تلویزیونی آردی آلمان افشا کرده اند که در میان قهرمانان دوومیدانی جهان تعداد زیادی متهم به دوپینگ هستند. به گفته این دو

آگهی

روزنامه ساندی تایمز و شبکه تلویزیونی آردی آلمان افشا کرده اند که در میان قهرمانان دوومیدانی جهان تعداد زیادی متهم به دوپینگ هستند. به گفته این دو رسانه، آزمایشها روی خون بیش از پنج هزار ورزشکار دوومیدانی نشان می دهد که بسیاری از خونها آلوده به مواد نیروزا می باشند.

در میان این ورزشکاران نام قهرمانان جهان و المپیک نیز مشاهده می شود. منبع این افشاگری که می تواند حتی رقابتهای المپیک سال آینده در برزیل را زیر سوال ببرد ظاهرا خود فدراسیون بین المللی دوومیدانی بوده است. دبیرکل آژانس مبارزه با دوپینگ می گوید: “ تمامی ورزشکاران تا زمانی که اتهامشان ثابت نشده باشد بیگناه هستند. اما تعداد موارد مشکوک بسیار زیاد است و این موضوع بسیار نگران کننده است. ما به زودی به این پرونده ها ترتیب اثر خواهیم داد.
بسیار شگفت زده ام که تعداد بالای ورزشکاران از منبع داخلی فدراسیون بین المللی دوومیدانی افشا شده باشد. مطمئن هستم که این فدراسیون هم تحقیقات لازم را انجام خواهد داد تا به هر قیمتی فرد افشاگر را پیدا کند.”

سرگئی بوبکا قهرمان اسطوره ای پرش با نیزه و نایب رییس فدراسیون بین المللی دوومیدانی هم در این باره می گوید: “مبارزه با دوپینگ مهمترین چالش ما در قرن بیست و یکم خواهد بود. اما همه باید بدانند که جایی برای ورزشکاران دوپینگی نخواهد بود، برای متقلبان، چه در دوومیدانی و یا هر ورزش دیگر در بازیهای المپیک.”

پیش از این نیز خبرنگار شبکه بی بی سی ادعا کرده بود که یک سوم از مدال آوران بازیهای المپیک در اولین دهه قرن بیست و یکم عمدتا خونهای مشکوک به استفاده از مواد نیروزا داشته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کیمیا علیزاده با پرچم بلغارستان بر بام تکواندوی اروپا ایستاد

شگفتی‌سازی تیم افغانستان در جام جهانی کریکت با پرچم و سرودی که طالبان ممنوع کرده است

بازی‌های آسیایی هانگژو؛ مجموع مدال‌های ایران به ۳ طلا، ۹ نقره و ۱۰ برنز رسید