افزایش اقدام مهاجران برای ورود به بریتانیا، تاکید کامرون برای مقابله با آنها

افزایش اقدام مهاجران برای ورود به بریتانیا، تاکید کامرون برای مقابله با آنها
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

منابع پلیسی در فرانسه اعلام کردند طی پنجشنبه شب تا صبح جمعه بیش از یک هزار مورد اقدام به ورود به خاک بریتانیا از طریق شرکت حمل و نقل ریلی فرانسوی

منابع پلیسی در فرانسه اعلام کردند طی پنجشنبه شب تا صبح جمعه بیش از یک هزار مورد اقدام به ورود به خاک بریتانیا از طریق شرکت حمل و نقل ریلی فرانسوی موسوم به “اوروتونل” در نزدیکی بندر کاله، صورت گرفته است.

آگهی

برخی منابع نیز این رقم را یکهزار و چهارصد مورد اعلام کرده اند.

روز چهارشنبه سیصد تن از آنها بازداشت شده بودند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، در واکنش به این خبر ضمن غیر قابل قبول خواندن آن گفت که کمک به فرانسه برای مقابله با این پدیده از اولویتهای قطعی دولت اوست.

او افزود: “از هر راهی که بتوانیم به گذاشتن حصارهای بیشتر، افزایش منابع و افزایش تیمهای مجهز به سگهای ردیاب ، اقدام خواهیم کرد.”

آنا ماسگریو، از شورای پناهجویان بریتانیا، ضمن انتقاد از عملکرد نخست وزیر این کشور، گفت: “اکنون با نخست وزیر است تا مدیریت خود را نشان دهد، با زبان مسئولانه سخن بگوید و بخاطر بیاورد که ما کشوری هستیم که به سنت حمایت از حقوق بشر و حقوق پناهجویان مفتخریم. قابل فهم است که مردمی که این تصاویر را مشاهده می کنند احساس خطر کنند. بنابر این بسیار مهم است که نخست وزیر مدیریت خود را نشان داده و از ایجاد ترس و وحشت در میان مردم پرهیز کند.”

طی دو ماه گذشته، ده تن از این مهاجران غیرقانونی مستقر در کاله واقع در شمال فرانسه، هنگام تلاش برای ورود به بریتانیا از طریق مانش، جان خود را از دست داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آرزوی مهاجران در کاله: رسیدن به بریتانیا به هر قیمتی

آلبوم عکس از سفر پادشاه بریتانیا به فرانسه؛ از دیدار با ماکرون تا ضیافت شام در کاخ ورسای

عقب‌نشینی اپل مقابل فرانسوی‌ها: گوشی‌های آیفون ۱۲ در فرانسه به‌خاطر تشعشعات به روز رسانی می‌شوند