کشاورزان معترض فرانسوی بزرگراههای ارتباطی فرانسه با آلمان و اسپانیا را بستند

کشاورزان معترض فرانسوی بزرگراههای ارتباطی فرانسه با آلمان و اسپانیا را بستند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعتراضات کشاورزان و دامداران فرانسه به بهای پایین تولیداتشان در این کشور و واردات محصولات ارزان قیمت از کشورهای همسایه همچنان ادامه دارد. روز یکشنبه،

آگهی

اعتراضات کشاورزان و دامداران فرانسه به بهای پایین تولیداتشان در این کشور و واردات محصولات ارزان قیمت از کشورهای همسایه همچنان ادامه دارد.

روز یکشنبه، انبوه معترضان در آلزاس، با بستن بزرگراه های مرزی آلمان و فرانسه و با بازرسی کامیون های حامل محصولات دامی و کشاورزی، از ورود آنها به خاک فرانسه جلوگیری کردند و بیش از ۴۰۰ کامیون را به آلمان برگرداندند.

یک کشاورز معترض می گوید: «محصولات آلمانی با بسته بندی جعلی فرانسوی! بدتر از این نمی شود!» یک شراب ساز محلی هم ناخشنودی خودش را این طور ابراز می کند: «برای خرید سبزیجات می روی و فکر می کنی محصول محلی بریتانی را می خری، اما واقعاً معلوم نیست اینها محصول کجاست.»

همچنین، گروه دیگری از کشاورزان و دامداران فرانسوی بزرگراهای ارتباطی فرانسه و اسپانیا را مسدود و به تخلیه
بار کامیونهای حامل میوه و سبزیجات اقدام کردند.

کشاورزان و دامداران فرانسه، در مقایسه با همکارانشان در کشورهای همسایه باید استانداردهای بالاتری را رعایت کنند و مالیات بیشتری بپردازند و در نتیجه قیمت نهایی محصول شان بالاتر از بهای همین محصولات در کشورهایی مثل آلمان و اسپانیا است.

گیوم داروی، سخنگوی «اتحادیه کشاورزان جوان»، می گوید: «قوانین و مقررات فرانسه و اسپانیا یکسان نیست. به همین خاطر، این محصولات در کشورهای همسایه ارزانتر و البته با کیفیت پایین تر تولید می شوند.»

هفته گذشته، دولت فرانسه از تخصیص بودجه ۶۰۰ میلیون یورویی برای کمک به کشاورزان و دامداران فرانسه خبر داد. با این حال، این اقدام هم مانع از ادامه اعتراضات آنان نشد. کشاورزان و دامداران فرانسوی خواهان افزایش قیمت محصولاتشان در بازار این کشور و جلوگیری از واردات محصولات دامی و لبنی از کشورهای همسایه، بویژه آلمان و اسپانیا، هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برج ایفل پس از ۶ روز تعطیلی به دلیل اعتصاب کارگران بار دیگر میزبان گردشگران شد

هجوم مزرعه‌داران خشمگین فرانسوی به سالن نمایشگاه کشاورزی پاریس پیش از بازدید امانوئل ماکرون

تراکتورها و کشاورزان خشمگین در مقابل پارلمان اروپا تجمع کردند