کشاورزان معترض فرانسوی بزرگراههای ارتباطی فرانسه با آلمان و اسپانیا را بستند

کشاورزان معترض فرانسوی بزرگراههای ارتباطی فرانسه با آلمان و اسپانیا را بستند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعتراضات کشاورزان و دامداران فرانسه به بهای پایین تولیداتشان در این کشور و واردات محصولات ارزان قیمت از کشورهای همسایه همچنان ادامه دارد. روز یکشنبه،

آگهی

اعتراضات کشاورزان و دامداران فرانسه به بهای پایین تولیداتشان در این کشور و واردات محصولات ارزان قیمت از کشورهای همسایه همچنان ادامه دارد.

روز یکشنبه، انبوه معترضان در آلزاس، با بستن بزرگراه های مرزی آلمان و فرانسه و با بازرسی کامیون های حامل محصولات دامی و کشاورزی، از ورود آنها به خاک فرانسه جلوگیری کردند و بیش از ۴۰۰ کامیون را به آلمان برگرداندند.

یک کشاورز معترض می گوید: «محصولات آلمانی با بسته بندی جعلی فرانسوی! بدتر از این نمی شود!» یک شراب ساز محلی هم ناخشنودی خودش را این طور ابراز می کند: «برای خرید سبزیجات می روی و فکر می کنی محصول محلی بریتانی را می خری، اما واقعاً معلوم نیست اینها محصول کجاست.»

همچنین، گروه دیگری از کشاورزان و دامداران فرانسوی بزرگراهای ارتباطی فرانسه و اسپانیا را مسدود و به تخلیه
بار کامیونهای حامل میوه و سبزیجات اقدام کردند.

کشاورزان و دامداران فرانسه، در مقایسه با همکارانشان در کشورهای همسایه باید استانداردهای بالاتری را رعایت کنند و مالیات بیشتری بپردازند و در نتیجه قیمت نهایی محصول شان بالاتر از بهای همین محصولات در کشورهایی مثل آلمان و اسپانیا است.

گیوم داروی، سخنگوی «اتحادیه کشاورزان جوان»، می گوید: «قوانین و مقررات فرانسه و اسپانیا یکسان نیست. به همین خاطر، این محصولات در کشورهای همسایه ارزانتر و البته با کیفیت پایین تر تولید می شوند.»

هفته گذشته، دولت فرانسه از تخصیص بودجه ۶۰۰ میلیون یورویی برای کمک به کشاورزان و دامداران فرانسه خبر داد. با این حال، این اقدام هم مانع از ادامه اعتراضات آنان نشد. کشاورزان و دامداران فرانسوی خواهان افزایش قیمت محصولاتشان در بازار این کشور و جلوگیری از واردات محصولات دامی و لبنی از کشورهای همسایه، بویژه آلمان و اسپانیا، هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه فروش ابزار آتش‌بازی هوایی را در آستانه روز جشن ملی ممنوع کرد

فراخوان بسیج مدنی برای بازگشت نظم به فرانسه؛ ماکرون با روسای مجلس ملی و سنا دیدار می‌کند

شورش و غارت در فرانسه؛ هزاران مامور پلیس با خودروهای زرهی بسیج و ۱۳۰۰ نفر بازداشت شدند