حمله جنگنده های ترکیه به مواضع داعش و پ.کا.کا

حمله جنگنده های ترکیه به مواضع داعش و پ.کا.کا
نگارش از مسعود سالاری

دولت ترکیه تأیید کرد که هواپیماهای اف ۱۶ این کشور به طور تقریبا همزمان مواضع نیروهای داعش و چند اردوگاه حزب کارگران کردستان پ کا کا را در شمال سوریه

دولت ترکیه تأیید کرد که هواپیماهای اف ۱۶ این کشور به طور تقریبا همزمان مواضع نیروهای داعش و چند اردوگاه حزب کارگران کردستان پ کا کا را در شمال سوریه و عراق هدف قرار داده اند.

جنگ سه جانبه کردها با داعش از یک سو و ترکیه با هر دو آنها از سوی دیگر در عراق و سوریه، یکی از پیچیده ترین معادلات منطقه ای و جهانی را شکل داده است.

ترکیه این عملیات نظامی را به تلافی کشته شدن یک سرباز ارتش خود در تبادل آتش مرزی با نیروهای داعش و نیز حمله انتحاری داعش به گردهمایی جوانان در شهر کردنشین سوروچ آغاز کرده است.

در عملیاتی دیگر، پلیس ترکیه روز جمعه در حدود ۳۰۰ نفر را در ۱۳ استان این کشور از جمله در استانبول و ازمیر به اتهام ارتباط و همکاری با داعش، احزاب چپ تندرو و پ کا کا دستگیر کرد.

همان روز در استانبول تظاهراتی برگزار شد و در آن گروهی از معترضان با سر دادن شعارهایی حزب حاکم را به همکاری با داعش متهم کردند و خواهان برخورد قاطع دولت با این گروه اسلام گرای افراطی شدند.

مطالب مرتبط