تصویب دومین بسته اصلاحات در پارلمان یونان به کمک احزاب مخالف دولت

تصویب دومین بسته اصلاحات در پارلمان یونان به کمک احزاب مخالف دولت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان یونان دومین بسته اصلاحات را برای دریافت کمکهای مالی جدید به تصویب رساند. تصویب این مجموعه از اصلاحات که از جمله خواسته های وام دهندگان بین

آگهی

پارلمان یونان دومین بسته اصلاحات را برای دریافت کمکهای مالی جدید به تصویب رساند.

تصویب این مجموعه از اصلاحات که از جمله خواسته های وام دهندگان بین المللی بود، پیش شرط آغاز مذاکرات برای کسب کمک مالی به ارزش ۸۶ میلیارد یورو محسوب می شد.

اولین بسته اصلاحات که در هفته گذشته به تصویب رسید، موضوعاتی همچون افزایش مالیاتها و چگونگی سازماندهی بودجه را شامل می شد.

در نشست اخیر نیز، دومین بسته اصلاحی که شامل اصلاحات قضایی و قوانین مربوط به چگونگی برخورد با بانکهای ورشکسته می شد، با رای موافق ۲۳۰ نماینده از مجموع ۳۰۰ نماینده پارلمان به تصویب رسید.

قبل از رای گیری، آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان از نمایندگان مخالف سیاستهای ریاضت اقتصادی بویژه اعضای حزب سیریزا خواست که به این اصلاحات رای دهند.

آقای سیپراس گفت: «درباره خودم سخن می گویم، من داوطلبانه این نبرد را ترک نمی کنم. ما نمی ترسیم و تسلیم نمی شویم و شکست در نبرد را نیز توجیه نمی کنیم. جنگهای شکست خورده جنگهایی هستند که هرگز شروع نشده باشند.»

در این نشست، ۳۶ نماینده از مجموع ۱۴۹ نماینده حزب سیریزا همچنان به بسته اصلاحات رای منفی یا ممتنع دادند و دوباره آقای سیپراس به لطف حمایت احزاب مخالف دولت توانست آن را به تصویب برساند.

اوانجلوس میماراکیس، رهبر موقت اصلی ترین حزب مخالف دولت یعنی نئودموکراسی نیز در پارلمان گفت: «ما موافق این اقدامات نیستیم و از دولت سیریزا حمایت نمی کنیم. اما مدافع میهنمان هستیم و به همین دلیل رای موافق دادیم تا امنیت کشورمان در منطقه یورو حفظ شود. ما برای بازگرداندن اعتمادها رای موافق دادیم چیزی که به دلیل اقدامات شما از دست رفته بود.»

استاماتیس جیانیسیس، خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «بعد از بحث داغی که تا ساعات اولیه روز پنجشنبه به طول انجامید، ظاهرا دولت ائتلافی آلکسیس سیپراس در این نبرد پیروز شد اما در این جنگ نیز بار دیگر جناح چپ تندروی حزب سیریزای یونان بر خواسته خود پافشاری کرد و به مخالفت با توافقنامه با وام دهندگان بین المللی پرداخت.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمادگی یونان برای مذاکره با اتحادیه اروپا و دریافت سومین بسته کمک مالی

اعتراض یونانی ها به سیاست ریاضت اقتصادی هفته ها ادامه خواهد داشت

بلندپروازی‌های اقتصادی و منجلاب بازار املاک چین؛ نخست‌وزیر خواهان رشد پنج درصدی است