Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سفارت کوبا در آمریکا رسما بازگشایی شد

سفارت کوبا در آمریکا رسما بازگشایی شد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پرچم کوبا بر فراز سفارت جدید این کشور در واشنگتن به اهتزاز درآمد. روز دوشنبه به مناسبت بازگشایی سفارت کوبا در آمریکا مراسمی با حضور برونو رودریگز

آگهی

پرچم کوبا بر فراز سفارت جدید این کشور در واشنگتن به اهتزاز درآمد. روز دوشنبه به مناسبت بازگشایی سفارت کوبا در آمریکا مراسمی با حضور برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا و پانصد مهمان دیگر در این مکان برگزار شد.

این نخستین حضور یک وزیر کوبایی از ۵۶ سال پیش در ایالات متحده آمریکاست.

وزیر خارجه کوبا پس از دیدار با همتای آمریکایی خود در واشنگتن گفت: «باید بگویم که لغو کامل محاصره اقتصادی، پس دادن گوانتانامو که به طور غیر قانونی اشغال شده است، احترام کامل به تمامیت ارضی کوبا و نیز جبران خسارت های جانی و مالی که به افراد وارد شده، برای عادی سازی روابط بسیار مهم هستند.»

جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در واکنش به این اظهارات گفت: «در حال حاضر هیچ گفتگو یا تصمیمی از طرف ما برای تغییر معاهده حاضر یا طرحی در مورد پایگاه دریایی وجود ندارد. ولی ما درک می کنیم که کوبا نسبت به این مسئله حساس است. من نمی توانم بگویم که در آینده چه پیش خواهد آمد، اما در حال حاضر این بحث از
سوی ما مطرح نیست.

قرار است روز دهم مرداد آقای کری سفارت کشورش را در هاوانا، پایتخت کوبا بازگشایی کند. آخرین بازدید رسمی یک وزیر خارجه ایالات متحده امریکا از کوبا به سال ۱۹۴۵ میلادی بازمی گردد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوبایی ها خواهان لغو تحریم های آمریکا علیه این کشورند

آب شدن یخ های روابط دیپلماتیک میان واشنگتن و هاوانا

دیپلمات باسابقه پیشین آمریکایی به جاسوسی برای کوبا اعتراف کرد