انتشار تصویر کودکی ملکه الیزابت در حال ادای سلام نازی

انتشار تصویر کودکی ملکه الیزابت در حال ادای سلام نازی
نگارش از Euronews

امروز تصویر روی جلد مجله سان(Sun) که عکسی از کودکی ملکه الیزابت در حال ادای سلام نازی را نشان می دهد بریتانیا را شگفت زده کرد. مقامات کاخ سلطنتی مجله

امروز تصویر روی جلد مجله سان(Sun) که عکسی از کودکی ملکه الیزابت در حال ادای سلام نازی را نشان می دهد بریتانیا را شگفت زده کرد.

مقامات کاخ سلطنتی مجله پرفروش سان را که به روپرت مرداک تعلق دارد برای انتشار این تصویر سرزنش کردند. جلد این شماره از مجله سان تصویری از الیزابت جوان را، در نزدیکی کاخ باکینگهام، به همراه خواهرش شاهزاده مارگارت، عمویش و شاه ادوارد هشتم در حال ادای بازیگوشانه سلام نازی ها نشان می دهد.

تحلیلگران گفته اند که سن او که نزدیک به هفت سال بوده، گویای آن است که از معنای کار خود بی خبر بوده است.

سردبیر مجله سان می گوید: «مجله سان با یک موضع نسبتاً بی آلایش موضوعات را مطرح می کند، خواست عمومی و ملی آن است که بداند یک مدرک یا یک قطعه فیلم که اهمیت تاریخی و فرهنگی دارد، چیست.»

گرچه شاه ادوارد هشتم رسماً به دلیل ازدواج با والیس سیمپسون، زنی آمریکایی که سه بار طلاق گرفته بود از مقامش استعفا داد، اما مدارک بعدی نشان دادند که او به خاطر طرفداری از حزب نازی مجبور به استعفا شده بوده است. او پس از استعفایش، در آلمان به دیدار هیتلر رفته بود.

ملکه الیزابت که در دوران جنگ به عنوان راننده آمبولاس خدمت کرد، به همراه تمامی خانواده سطتنی در هنگام بمباران نازی ها در لندن باقی ماند. او با مادرش ملکه مری و پدرش شاه جرج و وینستون چرچیل، نسخت وزیر وقت بریتانیا، پیروزی بر آلمان نازی و پایان جنگ را جشن گرفت.

زندگینامه نویس رسمی ملکه در این باره می گوید: «من شش سال را در آرشیو سلطنتی به تحقیق درباره زندگینامه رسمی ملکه مادر گذرانده ام، که همانطور که می بینید کتاب بسیار قطوری است. من هزاران فقره از نامه هایی را که او در سالهای ۱۹۲۰ تا ۱۹۴۰ نوشته است را خوانده ام و می گویم که کوچکترین مدرکی جود ندارد که او علاقه ای به نازی ها نشان داده باشد و یا چیزی در این زمینه نوشته باشد.»

دوران سلطنت ملکه الیزابت تا ماه سپتامبر، طولانی ترین دوران سلطنت یک عضو خانواده سلطنتی در این کشور خواهد بود.

مطالب مرتبط