Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتشار تصویر کودکی ملکه الیزابت در حال ادای سلام نازی

انتشار تصویر کودکی ملکه الیزابت در حال ادای سلام نازی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امروز تصویر روی جلد مجله سان(Sun) که عکسی از کودکی ملکه الیزابت در حال ادای سلام نازی را نشان می دهد بریتانیا را شگفت زده کرد. مقامات کاخ سلطنتی مجله

آگهی

امروز تصویر روی جلد مجله سان(Sun) که عکسی از کودکی ملکه الیزابت در حال ادای سلام نازی را نشان می دهد بریتانیا را شگفت زده کرد.

مقامات کاخ سلطنتی مجله پرفروش سان را که به روپرت مرداک تعلق دارد برای انتشار این تصویر سرزنش کردند. جلد این شماره از مجله سان تصویری از الیزابت جوان را، در نزدیکی کاخ باکینگهام، به همراه خواهرش شاهزاده مارگارت، عمویش و شاه ادوارد هشتم در حال ادای بازیگوشانه سلام نازی ها نشان می دهد.

تحلیلگران گفته اند که سن او که نزدیک به هفت سال بوده، گویای آن است که از معنای کار خود بی خبر بوده است.

سردبیر مجله سان می گوید: «مجله سان با یک موضع نسبتاً بی آلایش موضوعات را مطرح می کند، خواست عمومی و ملی آن است که بداند یک مدرک یا یک قطعه فیلم که اهمیت تاریخی و فرهنگی دارد، چیست.»

گرچه شاه ادوارد هشتم رسماً به دلیل ازدواج با والیس سیمپسون، زنی آمریکایی که سه بار طلاق گرفته بود از مقامش استعفا داد، اما مدارک بعدی نشان دادند که او به خاطر طرفداری از حزب نازی مجبور به استعفا شده بوده است. او پس از استعفایش، در آلمان به دیدار هیتلر رفته بود.

ملکه الیزابت که در دوران جنگ به عنوان راننده آمبولاس خدمت کرد، به همراه تمامی خانواده سطتنی در هنگام بمباران نازی ها در لندن باقی ماند. او با مادرش ملکه مری و پدرش شاه جرج و وینستون چرچیل، نسخت وزیر وقت بریتانیا، پیروزی بر آلمان نازی و پایان جنگ را جشن گرفت.

زندگینامه نویس رسمی ملکه در این باره می گوید: «من شش سال را در آرشیو سلطنتی به تحقیق درباره زندگینامه رسمی ملکه مادر گذرانده ام، که همانطور که می بینید کتاب بسیار قطوری است. من هزاران فقره از نامه هایی را که او در سالهای ۱۹۲۰ تا ۱۹۴۰ نوشته است را خوانده ام و می گویم که کوچکترین مدرکی جود ندارد که او علاقه ای به نازی ها نشان داده باشد و یا چیزی در این زمینه نوشته باشد.»

دوران سلطنت ملکه الیزابت تا ماه سپتامبر، طولانی ترین دوران سلطنت یک عضو خانواده سلطنتی در این کشور خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عکس دستکاری شده دیگری از کیت میدلتون؛ همسر ولیعهد با تصویر ملکه بریتانیا چه کرده است؟

پادشاه بریتانیا به دلیل ابتلا به سرطان انجام وظایفش را متوقف کرد

ده‌ها سگ‌ کورگی در خارج از کاخ باکینگهام برای ادای احترام به ملکه الیزابت گرد هم آمدند