Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یونانی ها برای تضمین امینت سرمایه های خود به خرید وسایل الکتریکی روی آورده اند

یونانی ها برای تضمین امینت سرمایه های خود به خرید وسایل الکتریکی روی آورده اند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بحرانی مالی در یونان و نگرانی از آینده، مردم این کشور را واداشته تا برای تضمین امینت سرمایه های خود به شیوه های جدیدی روی آورند. برخی گمانه زنی ها

آگهی

بحرانی مالی در یونان و نگرانی از آینده، مردم این کشور را واداشته تا برای تضمین امینت سرمایه های خود به شیوه های جدیدی روی آورند.

برخی گمانه زنی ها حاکی از آن است که بانکها برای جبران کسری نقدینگی احتمالا به بخشی از پس انداز مشتریانشان نظر دارند.

انتشار شایعاتی از این دست از یکسو و سقف محدود برداشت پول از عابربانکها از سوی دیگر موجب شد تا یونانی ها با خرید لوازم خانگی بتوانند به گونه ای سرمایه های خود را به خانه هایشان منتقل کنند.

یکی از فروشندگان وسایل الکتریکی گفت: «دور روز اول تعطیلی بانکها، هیچ مشتری نداشتیم. اما از وقتی که شایعه کسری نقدینگی در بانکها بر سر زبانها افتاد مردم شروع به خرید وسایل الکتریکی کردند. با اینکه این خریدها با پول نقد انجام نمی شود سود ما دوبرابر شده است.»

اما بازار مواد مصرفی، پوشاک و اجناس لوکس بی رونق و خالی از مشتری است.

یکی از فروشندگان مواد غذایی گفت: «واقعا نمی دانیم چه به سرمان خواهد آمد. مردم سرخورده و ناامید هستند. آنها سعی می کنند بفهمند اوضاع از چه قرار است و این واقعیت را بپذیرند که دیگری خرج و دخلشان را کنترل کند.»

یک شهروند آتنی در انتقاد از گمانه موجود افزود: «با شیوه های کنترلی سرمایه چیزی تغییر نمی کند. برای اینکه به زندگی با بودجه کم عادت داریم. در حال حاضر زندگی برای آنهایی دشوار است که در صف عابربانک ها می ایستند. مایه تاسف است که مردم زیادی از این وضع رنج می کشند. گویی به دوره سیاه و تاریک گذشته برمی گردیم.»

کالاهای سرمایه ای گزینه ای است که نظر یونانی ها نگران از آینده را در این روزها به خود جلب کرده است.

خبرنگار یورونیوز در آتن گزارش می دهد: «یونانی ها نگران کسری نقدینگی در بانکهایند و به همین دلیل از کارت های اعتباری خود برای خرید ماشین لباسشویی، یخچال و تلویزیون استفاده می کنند و در حالی که کسب و کار برخی از کسبه کساد است، برخی دیگر بازار پر رونقی دارند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طلبکاران یونان را بهتر بشناسیم

روزهای دشوار نخست وزیر سیپراس؛ تحت فشار از داخل و خارج

واکنش شهروندان یونانی به پیشنهادهای جدید دولت برای باقی ماندن در یورو