آمانو: گزارش ابعاد نظامی احتمالی برنامه اتمی ایران تا پایان سال منتشر می شود

آمانو: گزارش ابعاد نظامی احتمالی برنامه اتمی ایران تا پایان سال منتشر می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تازه ترین گزارشها از وین حاکی است که آخرین دور از مذاکرات فشرده گروه پنج به علاوه یک و ایران بر سر برنامه اتمی این کشور، وارد هشتمین روز خود شده است

آگهی

تازه ترین گزارشها از وین حاکی است که آخرین دور از مذاکرات فشرده گروه پنج به علاوه یک و ایران بر سر برنامه اتمی این کشور، وارد هشتمین روز خود شده است.

این در حالی است که اظهار نظر برخی از دیپلماتهای غربی از احتمال ادامه مذاکرات از بعد از ضرب الاجل روز سه شنبه حکایت دارد.

هر دو طرف از پیشرفت قابل توجه در مذاکرات و تدوین آخرین صفحات توافق نامه صحبت می کنند.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، طی یک پیام ویدئویی، اظهار داشت: “علی رغم برخی اختلافاتی که باقی است تاکنون به این اندازه برای دستیابی به یک راه حل پایدار نزدیک نبوده ایم ولی هیچ ضمانتی نیز وجود ندارد.”

اما یوکیا آمانو، رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی، پس از بازگشت از تهران، برای اولین بار از تاریخ انتشار گزارش مربوط به ابعاد نظامی احتمالی برنامه اتمی ایران خبر داد.

او گفت: “پیشرفتهایی صورت گرفته اما هنوز کار بیشتری لازم است. من فکر می کنم که با همکاری ایران خواهیم توانست تا پایان سال گزارش مربوط به شفاف سازی ابعاد احتمالی برنامه اتمی ایران را ارائه کنیم.”

آژانس بین المللی انرژی اتمی، مظنون است که ایران حداقل تا سال ۲۰۰۳، تحقیقاتی را درباره چگونگی ساخت بمب اتمی انجام داده است.

ایران همواره این ادعا را تکذیب کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروسی: تهران باید برای ذرات اورانیوم در سایت‌های اعلام نشده توضیحات فنی ارائه کند

رافائل گروسی: لغو نشست فنی برنامه‌ریزی شده با ایران اوضاع را وخیم‌تر می‌کند

قطعنامه پیشنهادی آمریکا و تروئیکای اروپایی علیه ایران تسلیم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد