Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازگشایی سفارت های آمریکا و کوبا در تابستان سال جاری

بازگشایی سفارت های آمریکا و کوبا در تابستان سال جاری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که در تابستان سال جاری با بازگشایی سفارت آمریکا و کوبا، روابط دیپلماتیک رسمی دو کشور وارد

آگهی

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که در تابستان سال جاری با بازگشایی سفارت آمریکا و کوبا، روابط دیپلماتیک رسمی دو کشور وارد مرحله جدیدی خواهد شد. روابط دیپلماتیک میان آمریکا و کوبا از اوایل دهه 1960 قطع شده است.

اشتفان گروبه خبرنگار یورونیوز از واشنگتن می گوید: «رویکرد جدید آمریکا به کوبا یک پیروزی بزرگ دیپلماتیک برای دولت اوباماست که با حمایت قاطع هر دو کشور همراه بوده است. دیدن اینکه پرچم کوبا بر فراز این ساختمان افراشته شود، واقعه ای تاریخی خواهد بود. لغو تحریم ها در پی خواهد آمد اما ممکن است مدتی طول بکشد.»

راشل دیلوی اوریی، تحلیلگر مسائل آمریکای لاتین در شورای آتلانتیک می گوید: «حمایت از مخالفان، حقوق بشر و حق دسترسی آزاد به اطلاعات همچنان بعنوان یکی از اختلافات میان دو طرف باقی خواهد ماند. اما این مسائل و اختلافاتی هستند که ما با بسیاری از دولت ها در سراسر جهان داریم.»

از 1977 میلادی تاکنون، آمریکا و کوبا دفتر حافظ منافع در پایتخت های دو کشور برپا کرده اند.

یکی از شهروندان کوبایی متقاضی ویزای آمریکا در هاوانا می گوید: «بمدت 56 سال در این شرایط بوده ایم و فکر می کنم حل این مسئله از برخی جنبه ها بنفع کشور خواهد بود و همچنین بنفع کسانی مانند ما است که می خواهیم برای دیدن خانواده ها و فرزندانمان به آمریکا سفر کنیم.»

انتظار می رود که سفارتخانه های دو کشور در اواخر ماه ژوئیه بازگشایی شود، با این حال مسئله دشوار، برداشتن تحریم های آمریکا علیه کوباست که دموکرات ها با آن موافقند اما با موانع و مقاومت هایی از جانب جمهوریخواهان روبروست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیپلمات باسابقه پیشین آمریکایی به جاسوسی برای کوبا اعتراف کرد

سفیر پیشین آمریکا به ۴۰ سال جاسوسی برای کوبا متهم شد

کشتی‌های جنگی و زیردریایی‌ اتمی روسیه در کوبا؛ آمریکا می‌گوید جای نگرانی نیست