Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پیروزی تیم والیبال ایران در برابر آمریکا؛ تماشاگران زن به ورزشگاه راه نیافتند

پیروزی تیم والیبال ایران در برابر آمریکا؛ تماشاگران زن به ورزشگاه راه نیافتند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسابقه والیبال تیم ملی مردان ایران و تیم ایالات متحده آمریکا که روز پنجشنبه در چهارچوب رقابتهای قهرمانی لیگ جهانی والیبال برگزار شد، با پیروزی ایران

آگهی

مسابقه والیبال تیم ملی مردان ایران و تیم ایالات متحده آمریکا که روز پنجشنبه در چهارچوب رقابتهای قهرمانی لیگ جهانی والیبال برگزار شد، با پیروزی ایران در هر سه ست به پایان رسید.

این مسابقه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد و همچنان با حضور زنان در سالن برگزاری این رقابت مخالفت شد. به این ترتیب تنها شماری کمتر از ۱۰ زن اجازه حضور در ورزشگاه را یافتند که آنها نیز داور یا مهمانان ویژه از سفارتهای خارجی مستقر در تهران بودند.

تلاشهای بانوان برای راهیابی به سالن سربسته ورزشگاه آزادی که از قبل هم ممنوع اعلام شده بود، نتیجه ای نداشت و بسیاری از آنها با حضور پرتعداد مأموران نیروی انتظامی پشت درهای ورزشگاه آزادی متوقف شدند.

دوازده هزار هوادار برای تماشای مسابقه والیبال ایران و آمریکا که در ششمین هفته از لیگ جهانی سال ۲۰۱۵ برگزار می شد، از ساعاتی پیش از شروع مسابقه تمامی صندلیها و سکوها را پر کردند.

گزارشها و تصویرها از شادمانی وصف ناپذیر تماشاگران پس از پیروزی سه بر صفر و قاطع مقابل «صدرنشین گروه آ» حکایت می کند. تماشاگران اندکی پیش از آغاز مسابقه به بازیکنان تیم ملی آمریکا که قهرمان دور پیشین مسابقات است، شاخه های گل هدیه دادند.

از چندی پیش به نظر می رسید دولت حسن روحانی، رییس جمهوری ایران در قبال درخواست نهادهای ورزشی بین المللی و زنان ایران مبنی بر ورود به ورزشگاهها در هنگام مسابقات مردان، نرمش نشان داده است اما ایران این روزها شاهد چند تجمع از سمت گروههای محافظه کار و تندروی مذهبی بود که سرانجام مانع این کار شدند.

محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال ایران بعد از پیروزی تیم ملی برابر آمریکا از هواداران که چهار ساعت تیم را تشویق کرده اند، تشکر کرد.

ایران روز یکشنبه دومین مسابقه خود با آمریکا را در همین سالن برگزار خواهد کرد. آقای داورزنی به شکل تلویحی از بانوان خواسته است که به سمت ورزشگاه نیایند و گفت: «برای بازی یکشنبه سعی می کنیم نظم مان بیشتر باشد. اما خواهشی از مردم دارم، آنهایی فکر می کنند امکان ورود به ورزشگاه را ندارند، به استادیوم نیایند تا ما شرمنده شان نشویم.»

یک سال پیش از این، غنچه قوامی شهروند ایرانی بریتانیایی به سبب اینکه می خواست وارد سالن شود و به تماشای مسابقه والیبال مردان بنشیند، بازداشت شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا: اقدامات ایران، ادعای آنها مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای را تضعیف می‌کند

عفو‌بین‌الملل گزارش سال ۲۰۲۳ را در خصوص خشونت، سرکوب، سلب آزادی‌ها و نقض حقوق بشر در ایران منتشر کرد

رهبران «گروه ۷» از تلاش جمعی برای تثبیت اوضاع همچنین احتمال وضع تحریم‌های جدید علیه ایران خبر دادند