Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تظاهرات مخالفان و حامیان طرح تازه انتخاباتی در هنگ کنگ

تظاهرات مخالفان و حامیان طرح تازه انتخاباتی در هنگ کنگ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز چهارشنبه، پیشنهاد اصلاحاتِ انتخاباتی در هنگ کنگ که سال گذشته جنجال برانگیز شده بود، برای رأی گیری به مجلس این کشور فرستاده شد. این طرحی به احتمال

آگهی

روز چهارشنبه، پیشنهاد اصلاحاتِ انتخاباتی در هنگ کنگ که سال گذشته جنجال برانگیز شده بود، برای رأی گیری به مجلس این کشور فرستاده شد. این طرحی به احتمال بسیار تصویب خواهد شد.

دهها تن در اعتراض به این پیشنهاد و همچنین گروه کثیری به عنوان حمایت از آن، دربرابر ساختمانهای دولتی هنگ کنگ تجمع کرده اند.

این پیشنهاد اجازه خواهد داد که رهبر این کشور در سال ۲۰۱۷ با رأی مستقیم مردم انتخاب شود اما عنوان می کند که لیست نامزدهای انتخاباتی باید پیش تر به تصویب دولت چین رسیده باشد.

یکی از حامیان دولت می گوید: «چیزی به اسم حق رأی عمومی واقعی و تقلبی وجود ندارد. ما از تصمیم کمیته موقت کنگره ملی خلق حمایت می کنیم .»

یکی از هواداران دموکراسی هم می گوید: «من می دانم که این پیشنهاد دولت یک دروغ است. هیچ احتمالی وجود ندارد که بتوانیم برای ریاست به کسی که واقعاً می خواهیم رأی بدهیم. برای همین مخالف پیشنهادِ این رأی گیری هستیم.»

به احتمال زیاد، تصمیم گیری درباره این اصلاحات انتخاباتی تا دو روز دیگر به انجام خواهد رسید.

هنگ کنگ که از سال ۱۸۴۲ مستعمره بریتانیا بود، در سال ۱۹۹۷پس از سپری شدن زمان پیمان میان بریتانیا و چین، مجددا به جمهوری خلق چین پیوست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نورافشانی پهپادی در آسمان هنگ‌کنک به‌ مناسبت جشن قایق اژدها

خلاقیت و دوستی با محیط زیست در نمایشگاه آثار هنری در هنگ کنگ

هنگ کنگ با تصویب قانون جدیدی قدرت دولت را برای سرکوب مخالفان بیشتر کرد