«یونان پیشنهادهای جدیدی ارائه نخواهد کرد»

«یونان پیشنهادهای جدیدی ارائه نخواهد کرد»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالیکه دو روز بیشتر به آخرین جلسۀ مذاکرات میان یونان و وام دهندگان نمانده است، یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان می گوید این کشور پیشنهادهای

آگهی

در حالیکه دو روز بیشتر به آخرین جلسۀ مذاکرات میان یونان و وام دهندگان نمانده است، یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان می گوید این کشور پیشنهادهای جدیدی را به یوروگروپ ارائه نخواهد کرد.

وزیر دارایی یونان در گفتگویی با نشریۀ آلمانی “بیلد” ضمن بیان این مطلب، عنوان کرده است امکان رسیدن به توافق بر سر بدهی های یونان در صورت همراهی و حضور آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان “یک شبه” وجود دارد.

صدر اعظم آلمان یکی از مخالفان اصلی پیشنهادهای ارائه شده از سوی یونان در این مذاکرات است و از دولت یونان می خواهد برنامه های معرفی شده توسط وام دهندگان را به اجرا بگذارند. امری که الکسی سیپراس، نخست وزیر یونان آن را رد می کند.

طلبکاران یونان از این کشور می خواهند با کاهش حقوق بازنشستگان و افزایش مالیات بر مصرف و همچنین ادامۀ برنامه های ریاضتی کسری بودجۀ یونان را کاهش دهد اما دولت یونان می گوید این برنامه ها در این کشور قابل اجرا نیست.

یونان برای دریافت بستۀ ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی از وام های تعیین شده به یک توافق با یوروگروپ نیاز دارد. ضمن انکه این کشور باید تا پیش از پایان ماه ژوئن مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو از بدهی های خود را به صندوق بین المللی پول برگرداند.

این کشور تهدید کرده است در صورتیکه وام دهندگان بر خواسته های خود مبنی بر اجرای برنامه های ریاضتی اصرار بورزند، از منطقۀ پولی یورو خارج خواهد شد.

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان با بیان اینکه خروج از حوزۀ یورو برای این کشور بهترین گزینه نیست، تاکید کرده است این امر یکی از گزینه های یونان برای حل این بحران است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان و وام دهندگان همچنان در بن بست به مذاکراه ادامه می دهند

مذاکره در بروکسل و نگرانی در آتن

نظری اجمالی بر وضعیت بدهی های یونان