یونان و وام دهندگان همچنان در بن بست به مذاکراه ادامه می دهند

یونان و وام دهندگان همچنان در بن بست به مذاکراه ادامه می دهند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مذاکرات میان وام دهندگان و یونان روز یکشنبه در بروکسل در حالی ادامه یافت که زمان زیادی تا سررسید پرداخت یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو از وام های قبلی

آگهی

مذاکرات میان وام دهندگان و یونان روز یکشنبه در بروکسل در حالی ادامه یافت که زمان زیادی تا سررسید پرداخت یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو از وام های قبلی برای آتن نمانده است.

این مذاکرات که از چند هفتۀ پیش میان کمیسیون و اتحادیۀ اروپا از یک سو و یونان از سوی دیگر آغاز شده، به دلیل عدم موافقت دو طرف با پیشنهادهای ارائه شده تاکنون نتیجه ای نداشته است.

وام دهندگان و در راس آنها دو کشور فرانسه و آلمان از یونان می خواهند با کاهش دستمزد کارکنان و همچنین حقوق بازنشتگان در هزینه های دولتی صرفه جویی کند. ضمن آنکه افزایش مالیات بر مصرف بویژه الکتریسیته و همچنین انجام برنامه های ریاضتی از دیگر خواسته های وام دهندگان است.

یونان ضمن رد درخواست ها، پیشنهادهای جدیدی را به کمیسیون اروپا ارائه داده است اما این کمیسیون و رهبران اتحادیۀ اروپا این پیشنهادها را ناکافی می دانند.

این مذاکرات روز پنجشنبه نیز طی نشستی میان ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، یوروگروپ و الکسی سیپراس، نخست وزیر یونان ادامه خواهد یافت. یک منبع نزدیک به اتحادیۀ اروپا به خبرگزاری فرانسه گفته است این نشست “آخرین ایستگاه قطار مذاکرات” است.

در صورت عدم توافق در این مذاکرات، راه برای دریافت نوبت بعدی وام به یونان به مبلغ ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو باز نخواهد شد.

دولت یونان می گوید عدم دستیابی به یک توافق در این باره این کشور را به خروج از منطقۀ پولی یورو نزدیک می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نظری اجمالی بر وضعیت بدهی های یونان

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»

آیا آنلاین شدن روند درخواست ویزای شنگن به نفع متقاضیان سفر به اروپا خواهد بود؟