دفتر سازمان «کودکان را نجات دهید» در پاکستان بسته شد

دفتر سازمان «کودکان را نجات دهید» در پاکستان بسته شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت پاکستان پنجشنبه شب، دفتر یک گروه کمک رسانی بین المللی، موسوم به «کودکان را نجات دهید» را در اسلام آباد، پایتخت این کشور تعطیل کرد. مقامات این

آگهی

دولت پاکستان پنجشنبه شب، دفتر یک گروه کمک رسانی بین المللی، موسوم به «کودکان را نجات دهید» را در اسلام آباد، پایتخت این کشور تعطیل کرد.

مقامات این کشور پنجشنبه شب، درهای مرکز این نهاد را پلمب کرده و از کارمندان آن خواستند که ساختمان آن را ترک کنند. تاکنون برای این اقدام دلیل روشنی ذکر نشده است.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در این باره می گوید: «دولت، درباره تصمیم های گرفته شده، اظهار نظر نخواهد کرد. تصمیمات ما همیشه از پیش بخوبی بررسی می شوند.»

دولت این کشور همچنین اعلام کرده است همه کارکنان خارجی سازمانهای خیریه در پاکستان، پانزده روز فرصت دارند تا از این کشور خارج شوند.

سازمان «کودکان را نجات دهید» پیش تر از سوی سازمان اطلاعات پاکستان، به همکاری با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) متهم شده بود.

این نهاد متهم شده بود که در ایبت آباد، یعنی شهری که اُسامه بن لادن بعدتر توسط نیروهای ایالات متحده در آن کشته شد، با پوشش یک برنامه واکسیناسیون به جمع آوری نمونه های دی ان ای افراد پرداخته است، ادعایی که همواره از سوی این سازمان خیریه رد شده است.

این سازمان اعلام کرده است که در حال حاضر، ۱۲۰۰ نفر از کارکنان پاکستانی اش در پروژه های مربوط به بهداشت، آموزش و غذا مشغول به کار هستند.

سازمان «کودکان را نجات دهید» که در سراسر جهان فعالیت می کند، نزدیک به سی سال است که در پاکستان حضور دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروگانگیری اموال پناهجویان افغان در پاکستان؛ اسلام‌آباد: آزادی مشروط به مبارزه طالبان با تروریسم است

هجرت دسته‌جمعی مهاجران افغان از پاکستان؛ در مرز تورخم صف ۷ کیلومتری تشکیل شد

شمارش معکوس تا اخراج اتباع افغانستان؛ ده‌ها هزار نفر در پاکستان محکوم به ترک خاک هستند