Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کابینه رومانی با وجود اتهام فساد رای اعتماد گرفت

کابینه رومانی با وجود اتهام فساد رای اعتماد گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز جمعه، پیشنهاد رای عدم اعتماد به کابینه ویکتور پونتا، نخست وزیر رومانی، در مجلس نمایندگان این کشور رای نیاورد. به این ترتیب، تلاش حزب لیبرال برای

آگهی

روز جمعه، پیشنهاد رای عدم اعتماد به کابینه ویکتور پونتا، نخست وزیر رومانی، در مجلس نمایندگان این کشور رای نیاورد. به این ترتیب، تلاش حزب لیبرال برای برکنار کردن آقای پونتا و دولت چپگرایش که با اتهام فساد روبروست، ناکام ماند.

پس از این رأی گیری، تظاهراتی که قرار بود از سوی حزب لیبرال، روز جمعه در برابر پارلمان این کشور صورت گیرد، لغو شد و همچنین حزب سوسیال دموکرات هم از تظاهرات آینده خود انصراف داد.

اما خیابانهای بخارست، پایتخت این کشور، روز جمعه نیز صحنه تظاهرات خودجوش مخالفان دولت بود و تظاهر کنندگان علیرغمِ رأی مجلس این کشور، خواستار استعفای آقای پونتا شدند.

یکی از تظاهر کنندگان گفت: «ما می خواهیم ویکتور پونتا استعفا بدهد. او متهم به فساد است و خودش اعلام کرده بود، که در چنین موقعیتی عقب نشینی می کند، اما این کار را نکرد و این یکی از دلایلی است که می خواهیم او کنار برود.»

یک زن تظاهر کننده نیز افزود: « من یک مجلس پاک می خواهم و کسانی که واقعاً در آنجا نماینده من باشند. من یک دولت پاک می خواهم و این اعتراض، راهِ این کار است. ما این اعتراض را ادامه می دهیم تا سیاستمداران بخارست این پیام را بگیرند.»

همچنین در هفته ای که گذشت، اقدام شماری از نمایندگان مجلس رومانی برای لغو مصونیت قضایی آقای پونتا رای نیاورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات ده‌ها شهروند آلبانی با کوکتل مولوتوف در برابر ساختمان شهرداری تیرانا

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت

ظرفیت‌های پنهان فریبکاری هوش مصنوعی؛ آیا فناوری انسان نسل او را منقرض می‌کند؟