Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اجرای ارکستر ملی در تهران در فضای امنیتی

اجرای ارکستر ملی در تهران در فضای امنیتی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

چهارشنبه شب، مراسم افتتاحیه ارکستر ملی ایران، در فضایی امنیتی که با ضرب و شتم عکاسان حاضر در این مراسم همراه بود، برگزار شد.

به گزارش ایلنا، ارکستر ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی پس از چندین سال تعطیلی، با اجرای چند قطعه ارکسترال ایرانی از ساخته های آهنگسازان بنام ایران از جمله درویش خان، پرویز یاحقی، حبیب الله بدیعی، جواد لشگری، علی تجویدی و کیوان ساکت، آغاز به کار کرد.

در این مراسم که با حضور محمدجواد ظریف (وزیر امور خارجه) و علی جنتی (وزیر ارشاد) برگزار شد، محافظان وزیر ارشاد، عکاسان حاضر در این مراسم را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
به گزارش ایلنا، ضربۀ محافظ جنتی به صورت عکاس و خبرنگار ایسنا به حدی شدید بود که موجب خونریزی بینی او شد. بر اساس این گزارش، محافظ وزیر ارشاد برای اینکه مانع عکاسی خبرنگار ایلنا شود، با لگد به پهلوی او کوبیده است. عکاس ایلنا در پایان اجرای برنامه به سراغ محمد جواد ظریف رفت و محل کبودی پهلویش را به او نشان داد و ظریف هم از او عذرخواهی کرد و ماجرا را برای علی مرادخانی، معاون هنری ارشاد توضیح داد. مرادخانی هم به عکاسان قول داد که مسئله را پیگیری کند. او همچنین با دیوانه خطاب کردن محافظ وزیر ارشاد به اطرافیانش اعتراض کرد که چرا دوباره این محافظ را به درون تالار راه داده‌اند.

بر مبنای این گزارش، محافظ علی جنتی در میانه اجرای کنسرت، درحالی که ارکستر مشغول نواختن بود؛ فریاد می‌زد و عکاسان را تهدید می‌کرد.

ارکستر ملی ایران در بخش اول این برنامه، قطعات «رنگ بیات شیراز» و «فانتزی شرقی» از ساخته های علی اکبر قربانی و تصنیف های «بهار دلکش» ساخته درویش خان، «گیسو» ساخته فریدون حافظی و «ساحل» ساخته حسن زندیان را با صدای سالار عقیلی و تصنیف های «ساغر شکسته» ساخته پرویز یاحقی و «بیا» ساخته حبیب الله بدیعی را با صدای محمد معتمدی برای تماشاگران اجرا کرد.

در بخش دوم این برنامه نیز، ارکستر ملی ایران، قطعات «کنسرتو تار» ساخته فرهاد فخرالدینی، «به یاد صیاد» ساخته جواد لشگری، «شیدا» ساخته مسعود پیروی و «شکایت دل» ساختۀ پرویز یاحقی را با صدای محمد معتمدی، و «یک تابلو از سوئین ابن سینا» ساخته فرهاد فخرالدینی، «بهار من» ساخته علی تجویدی و «باران» ساختۀ کیوان ساکت با صدای سالار عقیلی، را برای حاضران در مراسم اجرا کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فهرست پربازدیدترین مقالات ویکی‌پدیا در سال ۲۰۲۳؛ چت جی‌پی‌تی یکه‌تاز شد

شاهکارهای شن و ماسه‌ای هنرمندان در سنت پترزبورگ روسیه

علم رقص؛ چرا حین رقصیدن دسته‌جمعی حرکات ما با بقیه نفرات هماهنگ می‌شود؟