Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دومینیک استراوس کان از اتهام واسطه گری فحشا تبرئه شد

دومینیک استراوس کان از اتهام واسطه گری فحشا تبرئه شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاهی در فرانسه دومینیک استراوس کان، رییس پیشین صندوق بین المللی پول، را از اتهام «واسطه گری سازماندهی شده فحشا» تبرئه کرد. این نخستین باری نیست که آقای استراوس کان به ارتکاب جرایم جنسی متهم می شود.

آگهی

روز جمعه دادگاهی در شهر لیل فرانسه حکم به تبرئه دومینیک استراوس کان، رییس پیشین صندوق بین المللی پول داد. او به همراه دوازده نفر دیگر به اتهام «واسطه گری سازماندهی شده فحشا» محاکمه می شد. به گفته دادستان پرونده، وی بطور مرتب مهمانی هایی با حضور زنان روسپی برگزار می کرده است.

قانون فرانسه برای چنین جرایمی تا ۱۰ سال زندان و پرداخت یک میلیون و پانصد هزار یورو جریمه نقدی تعیین کرده است.

آنری لُکلِر، وکیل دومینیک استراوس کان، می گوید: «اعلام جرم علیه دومینیک استراوس کان بر ایدئولوژی و باورهای اخلاقی استوار بود و پایه قانونی نداشت. چنانکه پیش تر هم گفته بودیم، هیچ داده ای از هیچ نوع وجود نداشت که نشان دهد او در اتهام واسطه گری فحشا گناهکار است.»

دومینیک آلدِروِیرِلد، ملقب به «دودو آب نمک»، یکی دیگر از متهمان پرونده که سابقه محکومیت به جرم واسطه گری فحشا را دارد، در مورد حکم دادگاه می گوید: «من انتظار داشتم به زندان بیافتم، جدی می گویم، اما قاضی ها جرات نشان داند که امر نادریست.»

این پرونده از روی نام هتلی که ظاهرا مهمانی ها در آن ترتیب داده می شده به پرونده کارلتون شهرت یافته بود. رییس پیشین صندوق بین المللی پول در سال ۲۰۱۱ به اتهام آزار جنسی یک خدمتکار هتل سوفیتل نیویورک، توسط پلیس آمریکا بازداشت شد و در پی آن از سمت خود کناره گیری کرد. او بارها به ارتکاب جرایم جنسی متهم شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود

ترامپ در پرونده «حق‌السکوت به ستاره پورن» گناهکار شناخته شد؛ حالا چه می‌شود؟

ویدئو؛ یک پودل مینیاتوری برنده مسابقه معروف سگ‌ها در «وست‌مینستر کنل کلاب» شد