«همه چیز بستگی به پیشنهادهای ارائه شده توسط یونان دارد»

«همه چیز بستگی به پیشنهادهای ارائه شده توسط یونان دارد»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مذاکرات میان یونان و وام دهندگان روز سه شنبه در بروکسل از سرگرفته شد. اتحادیۀ اروپا و یونان هر کدام با پیشنهادهای متفاوتی در این مذاکرات حاضر شده

آگهی

مذاکرات میان یونان و وام دهندگان روز سه شنبه در بروکسل از سرگرفته شد. اتحادیۀ اروپا و یونان هر کدام با پیشنهادهای متفاوتی در این مذاکرات حاضر شده اند، پیشنهادهایی که تاکنون مورد موافقت هیچ کدام از طرف های مذاکره کننده قرار نگرفته است.

همزمان، منابع خبری نزدیک به اتحادیۀ اروپا از ارائۀ پیشنهادهای جدید از سوی یونان خبر می دهند. این درحالیست که احتمال لغو نشست روز چهارشنبه میان رهبران آلمان، فرانسه و یونان می رود. به نوشتۀ خبرگزاری رویترز، فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پیشنهادهای یونان را ناکافی می دانند.

یرون دیسلبلوم، رئیس یوروگروپ یا گروه وزرای دارایی کشورهای اروپا، نسبت به ادامۀ مذاکرات با یونان گفت: «هیچ چیز قطعی نیست و همه چیز بستگی به پیشنهادهایی دارد که یونان ارائه کرده است. این پیشنهادات در حال بررسی است و باید ببینیم آیا به اندازۀ کافی ما را به راه حل نزدیک می کند یا نه. بنابراین برای برگزاری جلسۀ فردا، [چهارشنبه] هنوز باید منتظر بمانیم.»

پیشنهادهای ارائه شده از سوی الکسی سیپراس، نخست وزیر یونان در نشست های قبلی نیز سرانجامی نداشته اند. شاید به همین دلیل و طبق گفتۀ منابع خبری، یونان پیشنهادهای جدیدی ارائه داده است.

یونان بر سر موارد پیشنهادی از جمله مالیات بر درآمد، حقوق بازنشستگی و همچنین ادامۀ برنامه های ریاضت اقتصادی و اصلاحات در ساختار اقتصادی این کشور با وام دهندگان بویژه آلمان اختلاف نظر دارد.

روز سه شنبه و در حالیکه احتمال لغو نشست روز چهارشنبه میان رهبران کشورهای آلمان، فرانسه و یونان به دلیل ناکافی بودن برنامه های آتن مطرح بود، والدیس دومبرووسکیس، معاون کمیسیون اروپا نسبت به رسیدن به یک توافق در روزهای آینده اظهار خوشبینی کرد.

معاون کمیسیون اروپا در گفت و گو با یورونیوز در این باره گفت: «در هر صورت توافق ممکن است اما در درجۀ اول نیاز به ارادۀ سیاسی بویژه از سوی یونان دارد. مهم است که مذاکره کنندگان کمتر دست به مانور تاکتیکی بزنند و بیشتر به روی موارد مطرح شده در روزهای آینده متمرکز بشوند.»

پرداخت مبلغ ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو از ادامۀ وام ها به یونان به این توافق بستگی دارد. این درحالیست که یونان باید مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو از وامهای قبلی خود را تا پیش از بیستم ماه ژوئن به صندوق بین المللی پول بازگرداند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

الکسی سیپراس: باید راه حلی بیابیم که به یونان فرصت رشد بدهد

یونان؛ مخالفت مردم با تشدید برنامه های ریاضتی

نخست وزیر یونان در پی جلب حمایت هم حزبی هایش برای حل بحران