نخست وزیر یونان در پی جلب حمایت هم حزبی هایش برای حل بحران

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نخست وزیر یونان در پی جلب حمایت هم حزبی هایش برای حل بحران

آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان روز سه شنبه با حضور در مقر حزبش در آتن بدنبال جلب حمایت هم حزبی های خود از پیشنهادهای جدیدی است که او قرار است روز چهارشنبه در اتحادیه اروپا از آن دفاع کند. نخست وزیر یونان از یک سو زیر فشار وعده های انتخاباتی است که قول پایان دادن به سیاست های ریاضتی را شامل می شود و از سوی دیگر زیر فشار طلبکاران بین المللی است.

در آتن، روزنامه های این کشور هشدار می دهند که زمان برای رسیدن به توافق در حال به پایان رسیدن است.

سیپراس روز چهارشنبه با صدر اعظم آلمان و رئیس جمهوری فرانسه در بروکسل دیدار خواهد کرد. احتمال می رود که او با ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا نیز دیداری داشته باشد.

ژان کلود یونکر، در حاشیه اجلاس گروه هفت در آلمان گفت: «من همواره تلاش کرده ام تا به شیوه ای محترمانه با یونان به توافق برسیم. این موضوع آنچنانکه برخی می گویند فقط برای توافق با دولت یونان نیست. بحث بر سر منافع مردم یونان است. بسیاری از یونانی ها با مشکل روبرو هستند. بخاطر همین من تلاش کرده ام پلی ایجاد کنیم اما هنوز منتظریم که یونان سهم خودش را در ساختن این پل برعهده بگیرد.»

دولت چپ گرای یونان روز سه شنبه پیشنهاد تازه ای به بستانکاران اروپایی ارائه کرد که شامل افزایش مالیات بر ارزش افزوده و هدف گذاری برای افزایش مازاد بودجه است اما مقامات اروپایی آنرا ناکافی ارزیابی کرده اند.

با وضعیت دشواری که آتن با آن روبروست پلاکارد مردی در روبروی پارلمان این کشور راه دیگری می جوید: «مسیح، لطفا یونان را نجات بده».