Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخست وزیر یونان: پیشنهاد پول در برابر اصلاحات غیرواقع بینانه است

نخست وزیر یونان: پیشنهاد پول در برابر اصلاحات غیرواقع بینانه است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان با حضور در پارلمان، طرح کمیسیون اتحادیه اروپا برای حل بحران کشورش را که پول در برابر اصلاحات اقتصادی است، غیرواقع

آگهی

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان با حضور در پارلمان، طرح کمیسیون اتحادیه اروپا برای حل بحران کشورش را که پول در برابر اصلاحات اقتصادی است، غیرواقع بینانه و بیهوده خواند.

او ضمن اظهار امیدواری به برچیده شدن این طرح از وام دهندگان خواست تا با طرح جایگزین آتن موافقت کنند.

نخست وزیر یونان گفت:«ما نیاز به یک راه حل داریم. پس از پنج سال ما نیازمند یک راه حل قطعی هستیم، هم برای یونان و هم برای اروپا؛ راه حلی که بتواند به هرگونه بحث پیرامون خروج یونان از حوزه پولی یورو پایان دهد، مذاکراتی که به راه حلی جامع و کارآ بیانجامد.»

یونان بازپرداخت اولین قسط ۳۰۰ میلیون یورویی خود به صندوق بین المللی پول را به تعویق انداخته است و می گوید تمامی اقساط را بطور یکجا خواهد پرداخت.

ویکی پریس، مشاور ارشد اقتصادی در مرکز تحقیقاتی اقتصاد و بازرگانی می گوید:«این اقدام دست یونان را در مذاکره باز می گذارد زیرا آتن می گوید ما این قسط را پرداخت نخواهیم کرد مگر اینکه مطمئن باشیم که پولی در راه است. این موضوع همچنین نشان دهنده نیاز مبرم یونان به یافتن راه حل در سریع ترین زمان ممکن است.»

نخست وزیر یونان در تلاش است تا برای آزاد شدن باقیمانده بسته نجات مالی وعده داده شده به آتن، با صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا و تا پیش از پایان نقدینگی دولتش به توافق برسد.

استاماتیس یانیسیس، خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید:«به نظر می رسد نخست وزیر سیپراس به رغم لفاظی های تندش در برابر وام دهندگان بین المللی که هدف از آن تا حد زیادی دلجویی از تندروهای هم حزبی اش بود، تا پیدا شدن راه حلی برای مشکلات مالی یونان مایل به ادامه مذاکرات است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاکید نخست وزیر یونان بر لزوم یافتن یک راه حل قطعی برای پایان بحران

تلاش یونان برای دستیابی به توافق تحت فشار کمتر

دولت یونان برای بازپرداخت وام هایش مهلت خواست