Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تلاش یونان برای دستیابی به توافق تحت فشار کمتر

تلاش یونان برای دستیابی به توافق تحت فشار کمتر
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که دولت یونان برای پرداخت یکی از اقساط بدهی خود به صندوق بین المللی پول درخواست مهلت بیشتر کرده است، واکنشها به این تصمیم ادامه دارد. خبرنگار

آگهی

در حالی که دولت یونان برای پرداخت یکی از اقساط بدهی خود به صندوق بین المللی پول درخواست مهلت بیشتر کرده است، واکنشها به این تصمیم ادامه دارد.

خبرنگار یورونیوز در آتن نظر یک تحلیلگر اقتصادی در مورد این تصمیم را جویا شده است.

شارالابوس گوتسیس، اقتصاددان گفت: «اینکه دولت یونان به اقدامات تاکتیکی متوصل شده است تا وقت بیشتری برای مذاکره تا هفته آینده داشته باشد امری منفی است. آنها در جستجوی پانصد میلیون یورو قسط آینده شان نیستند و تلاش دارند تا زیر فشار کمتری به توافق دست یابند. روشن است که شرکا باید هر چه زودتر راه حل بهتری نسبت به آنچه دوشنبه گذشته دیدیم پیشنهاد بدهند زیرا راه حل قبلی از نظر اجتماعی بی رحمانه بود و به برنامه رشد اقتصادی که کشور به آن احتیاج دارد کمکی نمی کرد.»

این برای نخستین بار است که یونان پرداخت اقساط بدهی خود را به تاخیر می اندازد.

سیملا توچتیدو، خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «تصمیم دولت یونان برای مهلت خواستن از صندوق بین المللی پول تنها ساعاتی پیش از پایان مهلت پرداخت نه تنها وام دهندگان بلکه شهروندان یونانی را هم متعجب کرد. بیشتر آنها نگرانی های خود را پنهان نمی کنند در حالی که چهار ماه مذاکره به نظر نمی رسد یونان را به توافق نزدیک کرده باشد.»

یکی از شهروندان یونانی می گوید: «مسئولان توسط مردم انتخاب شده اند تا راه حلی پیدا کنند. این کاری است که آنها باید انجام دهند. اگر نمی توانند راه حلی پیدا کنند باید همگی استعفا دهند.»

یک شهروند یونانی دیگر می گوید: «تصمیم به تاخیر انداختن پرداخت بدهی درست بود. اگر بدهی را بپردازیم بعد چه اتفاقی می افتد؟ ما پولی برای پرداخت بیشتر نخواهیم داشت. این یک مسیر بن بست است.»

شهروند یونانی دیگری می گوید: «همه ما نگران هستیم. این یک حقیقت است که دولت تلاشش را انجام می دهد و ما هم در انتظار به سر می بریم. ما نباید بدهی را پرداخت می کردیم زیرا توانایی پرداختش را نداریم. این درآمدها است که باید پرداخت شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات روز جهانی کارگر در یونان؛ مدافعان حقوق فلسطینی‌ها هم به راهپیمایی پیوستند

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد

تصاویری از یونان؛ سیل پس از آتش‌سوزی‌های گسترده دستکم ۳ قربانی گرفت