کشتی غرق شده چینی به ساحل آورده شد

کشتی غرق شده چینی به ساحل آورده شد
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عملیات نجات سرنشینان یک کشتی تفریحی که دوشنبه شب در رود یانگ تسه چین غرق شد، هم چنان ادامه دارد. لاشه این کشتی صبح روز جمعه به ساحل رودخانه آورده شد

آگهی

عملیات نجات سرنشینان یک کشتی تفریحی که دوشنبه شب در رود یانگ تسه چین غرق شد، هم چنان ادامه دارد. لاشه این کشتی صبح روز جمعه به ساحل رودخانه آورده شد.

ژو رومینگ، معاون کشتیرانی یانگ تسه در یک نشست مطبوعاتی گفت: «هم زمان با عملیات مهندسی برگرداندن کشتی واژگون شده، غواصان ما اغلب جسدهایی را در اعماق آب پیدا می کردند. زمانی هم که روی آب کار می کردیم، اجسادی را دیدیم که شناور بودند. باید کار را متوقف کنیم تا ترتیب انتقال اجساد به نهادهای مربوط داده شود.»

پنج شنبه شب، بستگان قربانیان و افراد دیگر به یاد کشته شدگان شمع روشن کردند. یک شهروند چینی می گوید: «بسیار غمگین و دلشکسته ام. آرزو می کنم که روح درگذشتگان در بهشت به آرامش برسد. این تنها کاری است که از دست ما ساخته است. ما به اینجا آمده ایم تا به خانواده قربانیان کمک کنیم. خوب شد که آمدم چون کمکی به آنها می شود.»

این کشتی ۴۵۸ سرنشین داشت که از این تعداد تاکنون تنها ۱۴ تن از جمله سرمکانیک و ناخدای کشتی نجات یافته اند. ۹۷ جسد نیز تاکنون از آب گرفته شده و بقیه افراد همچنان ناپدید هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پکن تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌ها و افراد چینی را به اتهام همکاری با برنامه نظامی ایران محکوم کرد

تیم مردانه افغانستان در بازی‌های آسیایی هانگژو؛ زنان در تبعید جداگانه شرکت کردند

تنش در روابط برلین و پکن؛ استفاده از کلمه «دیکتاتور» باعث احضار سفیر آلمان شد