Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سیاست جدید آمریکا در خاورمیانه چه خواهد بود

سیاست جدید آمریکا در خاورمیانه چه خواهد بود
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا به حملات خود به مواضع داعش در عراق و سوریه ادامه می دهند، طرفداران سیاست خاورمیانه ای اوباما به شدت کاهش

آگهی

در حالی که نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا به حملات خود به مواضع داعش در عراق و سوریه ادامه می دهند، طرفداران سیاست خاورمیانه ای اوباما به شدت کاهش یافته اند. بر اساس نظرسنجی ها ۶۳ درصد از مردم آمریکا معتقدند که دولت اوباما به حد کافی با این گروه تروریست مبارزه نکرده است.

استفان هادلی، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا می گوید: «ایالات متحده باید بار دیگر بپذیرد که این منطقه برای ما اهمیت دارد و شامل بخش مهمی از منافع و امنیت ملی ما می شود. ما باید حضور داشته باشیم، از راه درست، باید صداهای منطقه را بشنویم، از آرمان آنها حمایت کنیم برای آینده شان، ولی حضور داشته باشیم.»

کارشناس دیگری می گوید: «به طور قطع باید با داعش برخورد کرد. آنها یک گروه خشن و جنایتکار هستند. باید با قوه قهریه عمل کرد. اما این باید رویکرد کل دولت باشد. باید با گروه های ذی نفع در منطقه همکاری کرد. هر چه را که آنها دارند خراب می کنند، ما باید بسازیم.»

اشتفان گروبه خبرنگار یورونیوز در واشنگتن می گوید:

«واشنگتن با نا امیدی به دنبال راهبردی جدید در خاورمیانه است. اما مشکل اینجاست که جنگ علیه داعش برنامه او را پر کرده است. بسیاری معتقدند که اتخاذ سیاست جدید دیگر برای اوباما دیر شده و این کار بر عهده دولت بعد از او خواهد بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود

گوگل حذف دائمی سابقه «موقعیت مکانی» کاربران را آغاز می‌کند