Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

آغاز گمانه زنی ها درباره جانشین بلاتر

آغاز گمانه زنی ها درباره جانشین بلاتر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی استعفای سپ بلاتر از ریاست فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا گمانه زنی ها از هم اکنون برای انتخاب جانشین وی آغاز شده است. نخستین گزینه برای نامزدی

آگهی

در پی استعفای سپ بلاتر از ریاست فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا گمانه زنی ها از هم اکنون برای انتخاب جانشین وی آغاز شده است.

نخستین گزینه برای نامزدی ریاست فیفا بعد از دوران بلاتر بی شک شاهزاده علی بن حسین اردنی است که تنها رقیب وی در انتخابات جمعه بود. او در دور نخست انتخابات در مجموع هفتاد و سه رای به دست آورد و در دور دوم به نفع بلاتر کنار کشید تا وی برای پنجمین بار بر مسند ریاست این فدراسیون بنشیند.

صالح صبرا نایب رئیس فدراسیون فوتبال اردن اعلام کرده علی بن حسین برای ریاست فیفا کاملا آماده است و حتی اگر از او بخواهند حاضر است ازهم اکنون مسئولیت این سمت را بر عهده گیرد.

دیگر فردی که میتواند یکی از گزینه های نامزدی ریاست جدید فیفا باشد لوئیس فیگو کاپیتان و ملی پوش سابق تیم فوتبال پرتغال است. برنده توپ طلا در سال ۲۰۰۰ پیش از این خود را برای ریاست فیفا نامزد کرده بود اما چند روز پیش از برگزاری مجمع عمومی از نامزدی خود انصراف داد.

فیگو قبل از کناره گیری از نامزدی، انتخاب مجدد بلاتر به ریاست فیفا را به عنوان آغازی بر دوران سیاه مدیریت ورزشی تلقی کرده بود. وی همچنین وعده داده بود در صورت پیروزی در انتخابات، تعداد تیم های حاضر در جام جهانی را افزایش خواهد داد.

استعفای بلاتر همچنین می تواند بهترین خبر برای میشل پلاتینی رئیس یوفا به شمارآید. او نخستین فردی بود که پس از برملا شدن فساد مالی در فیفا از سپ بلاتر خواست از سمتش استعفا دهد. پلاتینی گرچه در ماه مارس اعلام کرده بود ترجیح می دهد بار دیگر به ریاست یوفا انتخاب شود اما ریاست فیفا پستی است که سالها ذهن کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال فرانسه را به خود مشغول کرده است.

سران یوفا قصد داشتند روز دوشنبه نشست فوق العاده ای را برای بازنگری در روابط آتی با فیفا برگزار کنند اما با استعفای بلاتر به نظر می آید دستور کار این نشست تغییر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چالش‌های میزبانی جام‌جهانی ۲۰۳۴؛ دلارهای نفتی عربستان قرار است چگونه هزینه شوند؟

کارت آبی در فوتبال حرفه‌ای؛ جیانی اینفانتینو مخالفت کرد

عربستان رسما از پیشنهاد خود برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴ رونمایی کرد