مصرف سیگار در مکان های عمومی چین ممنوع شد

مصرف سیگار در مکان های عمومی چین ممنوع شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

استعمال سیگار در رستوران ها، ادارات و وسائط حمل و نقل عمومی در چین از روز دوشنبه ممنوع خواهد شد. بر اساس این تصمیم، سیگار کشیدن در نزدیکی بیمارستان

آگهی

استعمال سیگار در رستوران ها، ادارات و وسائط حمل و نقل عمومی در چین از روز دوشنبه ممنوع خواهد شد. بر اساس این تصمیم، سیگار کشیدن در نزدیکی بیمارستان ها و مدارس نیز ممنوع خواهد بود و کسانی که از این قانون سرپیچی کنند، مجبور به پرداخت ۳۲ یورو به عنوان جریمه خواهند بود.

ضمن آنکه نام افراد یا موسساتی که سه بار این قانون را زیر پا بگذارند به مدت یکماه بر روی سایت اخبار دولتی به معرض دید عموم گذاشته می شود.

این قانون ابتدا در شهر پکن اجرا می شود و سپس در دیگر شهرهای این کشور پرجمعیت اعمال خواهد شد.

ممنوعیت استعمال سیگار از یک ماه پیش به اینسو در اماکنی مانند سینما، دفاتر مجلات و روزنامه ها به اجرا گذاشته شده است. با قانون جدید، اتاق های مخصوص مصرف سیگار در فرودگاه پکن نیز بسته می شوند و توالت ها و اتاق مخصوص مادران و نوزادان در فرودگاههای این شهر به کنترل کننده های هوشمند دود مجهز خواهند شد.

در حال حاضر بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در چین سیگاری هستند. فعالان ضد استعمال دخانیات در چین ضمن استقبال از این قانون، امیدوارند دولت در اجرای این قانون مصمم باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«بهتر از مردان واقعی»؛ دختران چینی دوست‌پسر ساخته هوش مصنوعی را ترجیح می‌دهند

سال اژدها، سالی خوش‌یمن در تقویم قمری چینی که خرد و کامیابی می‌آورد

دست‌کم ۱۳ کشته در پی آتش‌سوزی در خوابگاه یک مدرسه ابتدایی در مرکز چین