تعهد میانمار و بنگلادش برای پرداختن به ریشه های بحران مهاجرت

تعهد میانمار و بنگلادش برای پرداختن به ریشه های بحران مهاجرت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

میانمار و بنگلادش به عنوان دو کشور مرکزی در بحران اخیر مهاجرت در جنوب شرق آسیا در جریان نشستی که روز جمعه در بانکوک برگزار شد، متعهد شدند با هدف قرار

آگهی

میانمار و بنگلادش به عنوان دو کشور مرکزی در بحران اخیر مهاجرت در جنوب شرق آسیا در جریان نشستی که روز جمعه در بانکوک برگزار شد، متعهد شدند با هدف قرار دادن ریشه های این بحران در جهت مهار آن حرکت کنند.

در این نشست که با حضور نمایندگان بیش از هفده عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا و چند کشور دیگر آسیایی به همراه نمایندگان دولت های آمریکا، سوئیس و چند نهاد بین المللی از جمله کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان برگزار شد، شرکت کنندگان بر سر ضرورت پرداختن به علل اصلی بحران و رسیدگی بیشتر به وضعیت زندگی افراد در معرض خطربه توافق رسیدند.

گرچه در بیانیه پایانی نشست بانکوک تلاش شده است از اقلیت روهینگیایی که میانمار آنها را مهاجرین بنگلادشی تلقی می کند، نامی برده نشود اما این بیانیه در عین حال تعهدی است از سوی دو کشور میانمار و بنگلادش برای بازنگری در نگاه خود به این اقلیت مسلمان و تلاش برای ایجاد شغل و نیز کمک به توسعه و پیشرفت مناطقی که این افراد در آن به سر می برند.

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه تایلند در خصوص توافق بدست آمده در نشست بانکوک می گوید: «هدف ما در دراز مدت این است که این افراد از کشورهایشان نگریزند. آنها می توانند در صلح زندگی کنند، شغلی داشته باشند و از یک زندگی خوب بهره ببرند. در این صورت آنها مجبور به فرار نخواهند بود. دولت میانمار از این نوع حمایت مالی استقبال می کند.»

پس از نشست بانکوک به نظر می رسد نشست های مشابهی برای بررسی ابعاد و راه حل های بحران مهاجرت در آب های جنوب شرق آسیا به خصوص جهت ارزیابی وضعیت مهاجرین میانماری طی روزهای آینده در مالزی برگزار شود. این درحالی است که خبرگزاری ها روز جمعه اعلام کردند نیروی دریایی میانمار یک قایق ماهیگیری حامل هفتصد پناه جوی دیگر را در سواحل این کشور از آب گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جشن بزرگ هندوها در مالزی؛ باورمندانی که به نشانه توبه قلاب به پوست خود می‌زنند

دادگاهی در تایلند فردی را به اتهام اهانت به خانواده سلطنتی به ۵۰ سال زندان محکوم کرد

جسد مرد آلمانی در یک فریزر در تایلند پیدا شد