سیلاب در تگزاس اوج می گیرد

سیلاب در تگزاس اوج می گیرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ادامه بارش های شدیدی که رودخانه های تگزاس را به طغیان واداشته است، سبب شد که ساکنان این مناطق روز جمعه به شکلی وسیع این ناحیه را تخلیه کنند. یک هفته

ادامه بارش های شدیدی که رودخانه های تگزاس را به طغیان واداشته است، سبب شد که ساکنان این مناطق روز جمعه به شکلی وسیع این ناحیه را تخلیه کنند.

آگهی

یک هفته توفانهای تاریخی در هیوستون، دست کم جان ۲۱ نفر را گرفت و بیش از چهار هزار ساختمان را ویران کرد.

آبهای خروشان افراد بسیاری را در خانه ها و ماشین ها به دام انداخته اند. هزاران ماشین به مدت شش ساعت در بزرگراهی در حاشیه دالاس در امواج سیلاب گرفتار شدند، جایی که بارش باران از مرز ۱۷ سانتیمتر گذشت.

گِرگ ابوت، فرماندار تگزاس هفتاد شهرستان را ناحیه “فاجعه دیده” اعلام کرده و از مردم این ایالت خواسته است تا هشدارهای وضعیت جوی را جدی بگیرند.

شهردار شهر وارتون واقع در جنوب غربی هیوستون نیز طی دستوری نهصد نفر از ساکنان نزدیک رودخانه کلرادو را ملزم به تخلیه خانه هایشان کرد. آبهای این رودخانه از روز پنجشنبه وارد شهرِ هورتون شده است و ارتفاع سیلاب همچنان بیشتر می شود.

در حالیکه سیلاب ها در هفته گذشته خیابان ها را به رودخانه تبدیل کردند و خانه ها را از هم شکافته و هزاران ماشین را با خود بردند، افراد بسیاری در سراسر تگزاس شب ها را در سرپناه های موقت سپری کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چراغ سبز بایدن به تحویل موشک‌های دوربرد «ا‌تکمز» به کی‌یف؛ این موشک‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

جیمی کارتر در آستانه جشن تولد ۹۹ سالگی خود به همراه همسرش در جشنواره بادام‌زمینی دیده شد

قاضی آمریکایی یکی از متهمان ۱۱ سپتامبر را به دلیل «عوارض شکنجه در گوانتانامو» از محاکمه معاف کرد