Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دست کم ۸۰ نفر در بمباران های یمن جان باختند

دست کم ۸۰ نفر در بمباران های یمن جان باختند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در تازه ترین حملات هوایی عربستان سعودی در یمن، دست کم ۸۰ نفر جان باختند که بیشتر آنها غیرنظامی بودند. به گزارش منابع خبری، در شهر صنعا، پایتخت یمن

آگهی

در تازه ترین حملات هوایی عربستان سعودی در یمن، دست کم ۸۰ نفر جان باختند که بیشتر آنها غیرنظامی بودند. به گزارش منابع خبری، در شهر صنعا، پایتخت یمن که در اختیار شورشیان قرار دارد، حملات هوایی ائتلاف سرکوب حوثی ها به رهبری عربستان سعودی جان ۴۳ نفر را گرفت.

در این بمباران ها، ستاد مرکزی نیروهای ویژۀ یمن و یک انبار سلاح مورد هدف قرار گرفت. نیروهای ویژۀ یمن از وفاداران علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق این کشور هستند و در کنار حوثی ها با نیروهای نظامی دولتی می جنگندند.

یک پایگاه نیروی دریایی نیز در جنوب غربی یمن تحت حمله قرار گرفته که در نتیجۀ آن، خسارات بسیاری به کشتی های وابسته به یمن وارد شده است.

در نتیجۀ بمباران مواضع این گروه مسلح در شهر عدن نیز در جنوب یمن نیز دست کم ۴۰ نفر کشته شده اند.

در صنعا همچنین، جنگنده های ائتلاف سرکوب حوثی ها یک اتومبیل را در صنعا هدف راکت های خود قرار دادند. به گزارش خبرگزاری رویترز، احتمال وجود رهبران حوثی ها در این اتومبیل، دلیل هدف قرار دادن این اتومبیل بوده است. مقامات نظامی عربستان سعودی در این مورد موضع گیری نکرده اند اما شاهدان عینی از وجود فرماندهان حوثی ها در این اتومبیل خبر می دهند.

همزمان، نشست سازمان ملل درمورد بحران یمن که قرار بود روز بیست و هشتم ماه مه و با حضور روسای کشورهای حاضر در این ائتلاف و طرف های درگیر در یمن برگزار شود، به تعویق افتاد. هنوز تاریخ جدیدی برای این نشست تعیین نشده اما بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل بار دیگر از طرف های درگیر در این بحران خواسته است بدون هیچ قید و شرطی برای رسیدن به صلح گفت و گو کنند.

بمباران های روز چهارشنبه، پرتلفات ترین بمباران ها از زمان آغاز حملات ائتلاف سرکوب حوثی ها به رهبری عربستان سعودی، محسوب می شود. همزمان با این بمباران ها، عربستان سعودی اقدام به ارسال ۳۵۰ تن مواد غذایی و دارو به یمن کرده است. این کمک ها توسط بنیاد وابسته به پادشاه عربستان تهیه و به یمن ارسال شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحولات اخیر یمن از نگاه کارشناسان یورونیوز

جنگ داخلی، یمن را به زمینه ای مساعد برای حضور داعش تبدیل می کند

یمن؛ میدان جدید جنگ سرد بین ایران و عربستان؟