Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چهار تن از قهرمانان مقاومت فرانسه در پانتئون جای گرفتند

چهار تن از قهرمانان مقاومت فرانسه در پانتئون جای گرفتند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراسم خاکسپاری چهار قهرمان مقاومت فرانسه، روز چهارشنبه با حضور فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری این کشور در محل بنای پانتئون در پاریس برگزار شد. این چهار

آگهی

مراسم خاکسپاری چهار قهرمان مقاومت فرانسه، روز چهارشنبه با حضور فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری این کشور در محل بنای پانتئون در پاریس برگزار شد. این چهار نفر که دو نفرشان زن هستند، از قهرمانان شبکه های مقاومت فرانسه در برابر آلمان نازی در زمان اشغال این کشور در جنگ جهانی دوم بودند.

رئیس جمهوری فرانسه در این مراسم گفت: «هفتاد سال گذشته اما نفرتی که در آنزمان موجب این جنگ شد، به شکل دیگری و در شرایط متفاوتی دوباره ظاهر شده است. با اینحال همان سخنان شنیده می شود. این نفرت بی گناهان، روزنامه نگاران، پلیس ها و یهودی ها را هدف قرار می دهد. برای مبارزه با این تهدید بود که فرانسوی ها روز یازدهم ژانویه به پا خاستند و نشان دادند که هرگز برای دفاع از آزادی ترس به خود راه نمی دهند.»

اشارۀ رئیس جمهوری فرانسه به حملات تروریستی یازدهم ژانویه به هفته نامۀ شارلی ابدو بود که در جریان آن ۱۲ نفر از جمله چهار کاریکاتوریست و دو پلیس کشته شدند.

مراسم تدفین این چهار قهرمان مقاومت فرانسه در پانتئون همزمان با روز ملی مقاومت در فرانسه برگزار شد.

ژونویو دوگل، ژرمن تیلیون، پی یر بروسولت و ژان زای چهار نفر از کسانی هستند که در زمان جنگ جهانی دوم با مبارزات خود علیه آلمان نازی، نام خود را در تاریخ مقاومت فرانسه ثبت کردند.

ژونویو دوگل در سال ۱۹۴۴ میلادی و پیش از پایان جنگ جهانی دوم توسط آلمان ها دستگیر و به اردوگاه راونسبورگ منتقل شد و در همانجا بود که با ژرمن تیلیون دیگر چهرۀ مقاومت فرانسه آشنا شد. با اضافه شدن این دو زن به آرامگاه پانتئون، تعدا زنان دفن شده در این محل به چهار نفر رسید.

با قرار گرفتن این چهار نفر در پانتئون، تعداد مشاهیری که در این آرامگاه به خاک سپرده شده اند، به ۷۵ نفر رسید. باقیماندۀ اجساد پی یر بروسولیت و ژان زای که در سال ۱۹۴۴ میلادی به قتل رسیدند، به آرامگاه پانتئون منتقل شده اما در مورد ژونویو دوگل و ژرمن تیلیون، به دلیل مخالفت خانواده هایشان با انتقال استخوانهای آنها به پانتئون، مقداری از خاک گور آنها به شکل سمبولیک در این محل قرار داده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژوزفین بیکر، نخستین زن سیاهپوستی که در آرامگاه مشاهیر فرانسه دفن می‌شود

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

راستی‌آزمایی یک ادعا؛ آیا دانشجویان مدافع حقوق فلسطینی‌ها در پاریس سلام نازی دادند؟