Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تظاهرات همزمان مخالفان شرکت مونسانتو در سراسر دنیا

تظاهرات همزمان مخالفان شرکت مونسانتو در سراسر دنیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزاران تن از مخالفان فعالیتهای شرکت مونسانتو در سراسر دنیا علیه تولیدات این شرکت اعتراض کردند. معترضان می گویند، فعالیتهای این شرکت در تولید مواد

آگهی

هزاران تن از مخالفان فعالیتهای شرکت مونسانتو در سراسر دنیا علیه تولیدات این شرکت اعتراض کردند.

معترضان می گویند، فعالیتهای این شرکت در تولید مواد غذایی اصلاح شده با انجام تغییرات ژنتیکی در مواد گیاهی و غذایی مضراتی برای سلامتی در پی دارد.

یک پزشک بیمارستان با اشاره به خطرات این اقدام می گوید: «حتی اگر زنان باردار در دوران گرده افشانی در نزدیکی این زمین های کشت شده راه روند احتمال به دنیا آوردن کودکی معلول بسیار بالا است. گرده ها در همه جا پخش می شوند و در زمان گرده افشانی مشاهده می کنید که لایه ای سفید رنگ در پیاده روها و یا روی خودروها دیده می شود. این گرده ها از طریق تنفس وارده بدن شده و می تواند روی اعضای مختلف تاثیر بگذارد.»

شرکت مونسانتو با ايجاد تغيير در بذرهای خود، محصولاتی را توليد مي كند كه در مقابل خشكسالی و شرايط سخت دوام بيشتری دارند. به گفته پزشکان امكان بروز سرطان، نازایی و اختلال در تولید مثل توسط محصولات آن وجود دارد.

مخالفان این شرکت همچنین می گویند، گستردگی نفوذ اين شركت باعث صدمه زدن و از دور خارج شدن توليدكنندگان كوچكی است كه مواد طبيعی توليد می كنند.

این تظاهرات سراسری در حدود ۴۰۰ شهر از ۱۴ کشور جهان صورت گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ابتکار از مزرعه به میز در حال شکوفایی در قطر است

چرا گاهی اوقات برخی حیوانات بچه‌های خود را می‌خورند؟

تظاهرات حامیان فلسطین در بلژیک و درگیری آن‌ها با پلیس