Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ایرلند؛ ادامه شمارش آرای همه پرسی قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان

ایرلند؛ ادامه شمارش آرای همه پرسی قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمارش آرای همه پرسی درباره قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در ایرلند ادامه دارد. این همه پرسی دیروز جمعه ۲۲ ماه مه برگزار شد تا شهروندان این کشور

آگهی

شمارش آرای همه پرسی درباره قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در ایرلند ادامه دارد.

این همه پرسی دیروز جمعه ۲۲ ماه مه برگزار شد تا شهروندان این کشور کاتولیک مذهب تصمیم بگیرند که آیا ازدواج همجنسگرایان به امری قانونی تبدیل شود یا خیر. با اینکه هنوز نتایج اولیه این همه پرسی اعلام نشده است ولی بر اساس نظرسنجی ها ۷۰ درصد مشارکت کنندگان در این رای گیری به ازدواج همجنسگرایان رای مثبت خواهند داد.

یک زوج غیر همجنسگرا که روز جمعه ازدواج کردند، از موافقت خود با قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان سخن می گویند و معتقدند که موافقت آنها بخاطر حمایت از اصل برابری است.

آن کول دراینباره میگوید: «ما از برابری حمایت می کنیم. هیچکس به ما نگفت که می توانیم یا نمی توانیم ازدواج کنیم و ما فکر می کنیم هر کسی باید بتواند انتخاب مشابهی داشته باشد. اگر شما مایلید باید بتوانید با کسی که دوستش دارید ازدواج کنید، همانطور که ما امروز ازدواج کردیم. این واقعا موضع ساده ای است و فقط به مفهوم برابری مربوط است.»

این همه پرسی برخی از شهروندان ایرلند که در خارج از کشور زندگی می کنند را برای مشارکت در این رای گیری به ایرلند بازگردانده است.

یک تاجر که برای رای دادن از خارج از کشور به ایرلند آمده می گوید: «پرواز اصلی من برای فردا رزرو شده بود اما من عمدا پروازم را تغییر دادم تا به کشورم بیایم و بتوانم رای بدهم.»

دو کمپین آری و نه به قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در روزهای گذشته در ایرلند برپا شده بود. این همه پرسی شاهدی برای شکاف نسلی در ایرلند است چرا که بر اساس پژوهش ها افراد زیر۴۰ سال بیشتر به این همه پرسی آری می گویند و احتمالا افراد مسن تر با آن مخالفند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولین اتحاد مدنی همجنسگرایان در رم ایتالیا

ایرلند در مسیر یکپارچگی با غرب اروپا در تایید قانونی ازدواج همجنسگراها

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی