Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

توقف اعتراض ها در بروندی برای شروع گفتگو با دولت

توقف اعتراض ها در بروندی برای شروع گفتگو با دولت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بوجومبورا پایتخت بروندی پس از یک هفته تظاهرات و بالاگرفتن خشونت ها روز شنبه شاهد توقف موقت فعالیت های جنبش معترضان به نامزدی مجدد پی یر نکورونزیزا

آگهی

بوجومبورا پایتخت بروندی پس از یک هفته تظاهرات و بالاگرفتن خشونت ها روز شنبه شاهد توقف موقت فعالیت های جنبش معترضان به نامزدی مجدد پی یر نکورونزیزا رئیس جمهور این کشور بود. رهبران این جنبش اعتراض آمیز به منظور گشایش گفتگو ها با دولت از معترضان خواسته اند موقتا دست از فعالیت های اعتراض آمیز بردارند.

این درحالی است که خبرگزاری ها شنبه شب از کشته شدن یکی از رهبران این جنبش و محافظش خبر داده اند. امری که حکایت از ناپایدار بودن آتش بس وضع شده میان دولت و مخالفان دارد.

درخواست توقف اعتراض ها در این کشور در حالی صورت می گیرد که یکروز پیش از این در روز جمعه سه تن در پی پرتاب نارنجک به سمت جمعیتی در بازار قدیمی مرکز بوجومبورا کشته شدند. پلیس بروندی با اعلام اینکه یک فرد مظنون به دست داشتن در این حمله را دستگیر کرده از مرتبط بودن این حملات با تظاهرات اعتراض آمیز خبر داده است.

رهبران جنبش اعتراضی بروندی این مسئله را رد کرده و گفته اند پلیس قصد دارد با تخریب چهره معترضان توجیهی برای استفاده بیشتر از اقدامات خشونت آمیز بر ضد تظاهرات پیدا کند.

در پی اوجگیری تنش ها و خشونت ها در بروندی بسیاری از مردم این کشور اقدام به ترک این کشور و عزیمت به کشورهای همسایه کرده اند.

بر اساس آخرین گزارش ها تا کنون یکصد و ده هزار بروندیایی به کشورهای همسایه پناه برده اند که از این میان هفتاد هزار نفر تانزانیا بزرگرترین همسایه جنوبی را برای مقصد سفر خود برگزیده اند. شرایط بد بهداشتی در این منطقه پناهجویان را در معرض خطر ابتلا به بیماری وبا قرار داده است. شیوع این بیماری تاکنون جان سی و سه تن را گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتشار اسناد مشارکت ۱۲ کارمند سازمان ملل در حمله حماس به اسرائیل؛ عربستان: از «اونروا» حمایت می‌کنیم

«مردم» در یکی از خشن‌ترین شهرک‌های آفریقای جنوبی هفت جوان را زنده‌زنده سوزاندند

از همه جا رانده؛ ۲۵۰ پناهجوی روهینگیایی به مقصد نرسیده به دریا عودت شدند