Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ایرلند؛ برگزاری همه پرسی برای قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان

ایرلند؛ برگزاری همه پرسی برای قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهروندان ایرلندی روز جمعه برای تصمیم گیری درباره قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان به پای صندوق های رای رفتند. شاید رای مثبت دادن به این موضوع در کشوری

آگهی

شهروندان ایرلندی روز جمعه برای تصمیم گیری درباره قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان به پای صندوق های رای رفتند.

شاید رای مثبت دادن به این موضوع در کشوری کاتولیک غیرقابل تصور به نظر برسد ولی نظرسنجی ها گویای آنست که حدود ۷۰ درصد مشارکت کنندگان در این رای گیری به ازواج همجنسگرایان رای مثبت خواهند داد.

دیل مادر یک نوزاد تازه بدنیا آمده که با آن ماری تول شریک زندگی اش به سر می برد می گوید: «من معتقدم که ایرلند برای این موضوع آماده است. می دانید رسیدن به اینجایی که هستیم سالها طول کشیده، سفری دراز از ۱۹۹۳ که از همجنسگرایی جرم زدایی شد تا دستیابی به قانون برابری در سال ۱۹۹۸ و سپس امکان زندگی زوج های همجنسگرا باهم تنها از چند سال قبل. می بینید که این فرایند واقعا قدم به قدم رخ داده و فکر می کنم مردم ایرلند به اندازه کافی رشد کرده اند که ببینند اکنون زمان آن رسیده که خانواده هایی مانند ما جایگاه مناسب شان در پرتو برابری حقوقی بدست آورند.»

کلیسا و مومنان کاتولیک در طرف مخالف قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان قرار دارند اما با رسوایی جنسی برخی کشیشان در سالهای اخیر از اعتبار آنها بشدت کاسته شده است.

یکی از مخالفان ازدواج همجنسگرایان می گوید: «این موضوع بطور بنیادی قانون اساسی ما را در ارتباط با بازتعریف مفاهیم ازدواج و خانواده تغییر می دهد. دولت سعی دارد بگوید که این رفراندوم تنها درباره دو نفر است که می خواهند بگویند: من موافقم. اما این مسئله درباره خانواده و تغییر تعریف ما از خانواده است. ما داریم ناگهان می گوییم، می دانید، مردان و زنان قابل تعویض هستند. مادران و پدران قابل تعویض اند. به نظرم این کار تغییری بشدت بنیادی است.»

دو کمپین مخالفت و مخالف در روزهای گذشته در برابر هم صف آرایی کردند تا شهروندان را ترغیب به مشارکت در این رفراندوم کنند. رفراندومی که به نظر می رسد با رای مثبت ایرلندی ها همراه باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولین اتحاد مدنی همجنسگرایان در رم ایتالیا

ایرلند در مسیر یکپارچگی با غرب اروپا در تایید قانونی ازدواج همجنسگراها

جایگاه و مفاهیم زن و خانواده در قانون اساسی ایرلند؛ رای «نه» در صدر آرا همه‌پرسی قرار گرفت