لایحه مهاجرت دیوید کامرون؛ دشوار کردن مهاجرت و کار غیرقانونی در بریتانیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
لایحه مهاجرت دیوید کامرون؛ دشوار کردن مهاجرت و کار غیرقانونی در بریتانیا

با افزایش هجوم مهاجران برای ورود به بریتانیا، و عمل به وعده ای که دیوید کامرون نخست وزیر، در جریان مبارزات انتخاباتی داده بود، او روز پنجشنبه لایحه ای را برای دشوارتر کردن مهاجرت غیرقانونی به بریتانیا ارائه کرد.

آقای کامرون گفت که سخنرانی آینده ملکه شامل طرحی است که شرایط را برای مهاجران از اتحادیه اروپا و خارج از آن دشوارتر می کند. در این لایحه، سختگیری های بیشتری برای کارگران خارجی غیرقانونی در نظر گرفته شده و پلیس می تواند دستمزد این کارگران را توقیف کند.

نخست وزیر بریتانیا گفت: «مایلم اعلام کنم کار روی موضوع مهاجرت را با راه اندازی گروه جدید کاری در اولویت قرار خواهیم داد که بریتانیا را به مکانی با جذابیت کمتر برای مهاجران و کار غیرقانونی تبدیل می کند. واقعیت این است که بطور غیرقانونی کار کردن در اینجا خیلی آسان است و استخدام کارکنان بطور غیرقانونی در بریتانیا بسیار ساده است. بنابراین قصد داریم یک گام بزرگ برداریم و کار غیرقانونی را از نظر حقوقی همانند جرمی کیفری در نظر بگیریم.»

لایحه پیشنهادی دیوید کامرون بلافاصله بوسیله ایوت کوپر، نامزد رهبری حزب کارگر، مورد انتقاد قرار گرفت. او گفت که کامرون در پنج سال گذشته هم وعده داده بود آمار مهاجرت را کاهش و آنرا به «دهها هزار نفر» در سال کاهش دهد اما شکست خورد، و این بار هم شکست خواهد خورد.