ادامه درگیری های رمادی و سرگردانی پناهجویان

ادامه درگیری های رمادی و سرگردانی پناهجویان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با اضافه شدن جنگجویان شیعی به نیروهای دولتی عراق، نبرد برای بازپسگیری شهر رمادی از داعش، کماکان ادامه دارد. رمادی مرکز استان پهناور انبار است.

روند گریختن ساکنان شهر رمادی عراق از این شهر کماکان ادامه دارد. شب گذشته، جنگجویان داعش با حمله خمپاره ای به نیروهای دولتی عراق، قصد تقویت مواضع خود در شهر را داشتند. چند روزی است رمادی به دست جنگجویان «دولت اسلامی» افتاده است و تلاش ارتش عراق و جنگجویان شیعی برای بازپسگیری شهر ادامه دارد.

آگهی

سرتیپ سعَد معان، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق، می گوید: «گروه شیعی الحاشد که هم دانش و هم تجربه دارد، در ردگیری مخفیگاه های داعش و نابودی این گروه با نیروهای امنیتی عراق همکاری می کند. نتیجه اضافه شدن مهارت آنان در جنگ های شهری بر مهارت میدانی نیروهای وزارت کشور و وزارت دفاع می تواند به شکست داعش، به ویژه در رمادی، بیانجامد.»

از زمان آغاز حملات هوایی نیروهای ائتلافی به رهبری آمریکا علیه مواضع «دولت اسلامی» در تابستان گذشته، تصرف رمادی، بزرگترین پیروزی این گروه افراط گرا به حساب می آید. سقوط رمادی سبب شده بیش از بیست و پنج هزار نفر از این شهر بگریزند. برخی از این افراد عازم بغداد شده اند و برخی دیگر در بیابان های استان پهناور انبار، که رمادی مرکز آن است، سرگردانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ائتلاف سرکوب داعش: از عراق برای بازپس گیری رمادی حمایت کنیم

آیا پالمیرا در خطر تخریب توسط گروه «دولت اسلامی» است؟

«کردهای مستقر در عراق برای مقابله با حملات تازه ایران آماده می‌شوند»