ادعای یک تاریخدان بریتانیایی در مورد کشف تصویر واقعی شکسپیر

ادعای یک تاریخدان بریتانیایی در مورد کشف تصویر واقعی شکسپیر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک تاریخدان و گیاه شناس بریتانیایی روز سه شنبه از کشف تنها تصویر نقاشی شده از ویلیام شکسپیر در زمان حیات او خبر داد. مارک گریفیث می گوید تصویر این

یک تاریخدان و گیاه شناس بریتانیایی روز سه شنبه از کشف تنها تصویر نقاشی شده از ویلیام شکسپیر در زمان حیات او خبر داد.

آگهی

مارک گریفیث می گوید تصویر این شاعر و رمان نویس انگلیسی را به هنگام تحقیق به روی زندگی جان جرارد، گیاه شناس قرن شانزدهم کشف کرده است.

وی می گوید این نقاشی همراه با سه پرترۀ دیگر در روی صفحۀ نخست یک کتاب قدیمی نقاشی شده و گل های کشیده شده در کنار چهرۀ این شاعر نیز به دو نمایشنامۀ ویلیام شکیپیر اشاره دارد. به گفتۀ این تاریخدان، اعداد و حروفی نیز در کنار این تصویر دیده می شود که با رمزگشایی، ما را به نام ویلیام شکسپیر هدایت می کند. وی می گوید این تصویر را پنج سال پیش کشف کرده و طی این مدت، با گروهی از متخصصان دانشگاه آکسفورد نیز در این مورد صحبت کرده است.

کتاب مذکور نوشتۀ گیاه شناس مشهور جان جرارد است که در قرن شانزدهم می زیسته است. به گفتۀ مارک گریفیث، نقاشی کشف شده در سن ۳۳ سالگی این شاعر به تصویر در آمده است. تصاویر موجود از ویلیام شکسپیر همگی پس از مرگ وی نقاشی شده اند.

این نخستین بار نیست که چنین ادعایی مطرح می شود. در سال ۲۰۰۹ نیز یک نقاشی به نمایش گذاشته شد که گفته می شد تنها نقاشی از چهرۀ این شاعر در زمان حیات وی بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پناهجویان در «تله مرگ»؛ آتش‌نشانان بریتانیا دولت را درباره ایمنی «بیبی استکهلم» به چالش می‌کشند

جنگ اوکراین؛ لندن نزدیک به ۳ میلیارد پوند برای تقویت ذخایر نظامی خود هزینه می‌کند

تصویب قانون جنجالی مهاجرت در بریتانیا؛ سازمان ملل: قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند