Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حمله قریب الوقوع ارتش عراق و داوطلبان شیعه برای بازپس گیری رمادی

حمله قریب الوقوع ارتش عراق و داوطلبان شیعه برای بازپس گیری رمادی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای ارتش عراق خود را برای بازپس گرفتن رمادی، مرکز استان انبار آماده می کنند. این شهر استراتژیک روز یکشنبه به تصرف گروه دولت اسلامی یا داعش درآمد

آگهی

نیروهای ارتش عراق خود را برای بازپس گرفتن رمادی، مرکز استان انبار آماده می کنند. این شهر استراتژیک روز یکشنبه به تصرف گروه دولت اسلامی یا داعش درآمد.

بیش از سه هزار شبه نظامی شیعه نیز که به درخواست دولت عراق خود را به نزدیکی رمادی رسانده اند در عملیات آزادسازی این شهر که تنها در یکصد کیلومتری غرب بغداد واقع شده است شرکت خواهند کرد. با توجه به وخامت وضعیت و شکست ارتش عراق در رمادی، دولت این کشور مجبور است از همه گزینه ها برای مقابله با داعش استفاده کند.

تصاویر ویدیویی که از داخل رمادی گرفته شده است، ویرانی های این شهر پس از حمله داعش را نشان می دهد. به گفته شاهدان عینی نیروهای داعش پیشروی گسترده ای در این شهر داشته و در حال مستحکم کردن مواضع خود هستند.

در جریان نبرد رمادی دست کم پانصد تن کشته شده و حدود ۲۴ هزار نفر از منطقه فرار کرده اند.

سازمان ملل متحد درباره وقوع یک بحران انسانی در رمادی هشدار داده است. در این حال هزاران تن آوارگانی که از این شهر فرار کرده اند، به سمت بغداد و دیگر شهرهای عراق می روند.

از سوی دیگر نیروهای عراقی در منطقه «کرما» موفق به عقب رانده پیکارجویان داعش شده و بخش گسترده ای از این شهر را پاکسازی کردند. آنها همچنین انبار بزرگی از سلاح و مواد منفجره را در چند نقطه از کرما کشف کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ائتلاف سرکوب داعش: از عراق برای بازپس گیری رمادی حمایت کنیم

آیا پالمیرا در خطر تخریب توسط گروه «دولت اسلامی» است؟

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد