در پاسخ به مخالفان، هواداران نخست وزیر مقدونیه به خیابان ها آمدند

در پاسخ به مخالفان، هواداران نخست وزیر مقدونیه به خیابان ها آمدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک روز پس از راهپیمایی مخالفان نیکولاس گروئوفسکی، نخست وزیر مقدونیه، طرفداران وی نیز به خیابان ها آمده و حمایت خود را از نخست وزیر این کشور اعلام

آگهی

یک روز پس از راهپیمایی مخالفان نیکولاس گروئوفسکی، نخست وزیر مقدونیه، طرفداران وی نیز به خیابان ها آمده و حمایت خود را از نخست وزیر این کشور اعلام کردند.

معترضان به سیاست های دولت مقدونیه، خواستار استعفای نیکولاس گروئوفسکی و وزرای وی شده اند اما نخست وزیر این کشور این درخواست را رد کرده و آن را غیرقانونی دانسته است.

وی در جریان راهپیمایی هواداران خود، با اشاره به این مطلب گفت: «چه کسی خواسته است که من از دولت استعفا بدهم؟ آیا مردمی که می خواهند مقدونیه را به آنها بسپارند تا بر کشوری بدون این مردم حکمرانی کنند، استعفای من را خواسته اند؟ امشب این همه انرژی و قدرتی که در میان شما وجود دارد، بهترین پاسخ به آنهاست.»

روز یکشنبه، دهها هزار نفر از مخالفان دولت مقدونیه به رهبری زوران زائف، رهبر اپوزیسیون این کشور در جریان تظاهراتی خواهان انحلال پارلمان و انتخابات زودهنگام در مقدونیه شدند.

زوران زائف، نیکولاس گروئوفسکی را مسول اصلی شنود غیرقانونی تلفن های بیش از بیست هزار نفر از شهروندان از جمله روزنامه نگاران و مقامات سیاسی این کشور معرفی می کند و می گوید دولت با این اقدامات به دنبال سرپوش گذاشتن به قتل یک جوان ۲۲ ساله است. مخالفان می گویند این جوان که در سال ۲۰۱۱ و در جریان یک اعتراض جان باخت، توسط پلیس به قتل رسیده است.

درگیری های مسلحانۀ اخیر نیز که در شمال اسکوپیه به وقوع پیوست بر این نارضایتی ها افزوده است. دولت می گویند عامل این درگیری شبه نظامیان مسلح آلبانیایی کوزوو هستند که تلاش می کنند کشور را بی ثبات کنند.

این تظاهرات اعتراضی علیه دولت از دو هفتۀ پیش آغاز شده و مخالفان می گویند تا زمانیکه نخست وزیر استعفا ندهد، از خیابان ها نمی روند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراضات ضددولتی در مقدونیه وارد دومین روز شد

ریشه تاریخی درگیری های مقدونیه

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد